Tifozët e Romës të dashuruar me Mourinhon: “Romanist për jetën”…

INA
INA

11/12/2023

Është një marrëdhënie dashurie e pastër që ndajnë tifozët e Romës përë José Mourinhon.

Këtë të dielë, në ndeshjen në shtëpi kundër Fiorentinës, një grup tifozësh të klubit shfaqën një pankartë tërësisht kushtuar trajnerit portugez:

“Sytë e tij të dehur me ngjyrat verdhekuq. Shpirti i tij i mbushur me romanizëm. José Mourinho është romanist për jetën”, mund të lexohej në një nga tribunat e stadiumit Olimpik të Romës.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Napoli rrahmani

VIDEO/ Napoli triumfon mes dramës, Juventus mposhtet në “Maradona”

Britain Soccer Champions League

Bajerni “hjek” dorë nga Çabi Alonso, tani preferon trajnerin holandez

Bellingam Real Barca

Sulmi “nuk ndez”, Barcelona del e “gjymtuar” nga “San Mames”

maradona

Lista me yjet e futbollit që ranë në rrjetën e dopingut, nga Maradona te Guardiola e së fundmi Pogba

manchester-city

City fiton derbin e Manchesterit

IMG_9475

Shkëndija e “shkel” Vardarin, por si kaloi Shkupi dhe Struga

shaqiri-zvicra

Xherdan Shaqiri gjen golin e parë në sezonin e ri, por Chicago Fire pëson humbje

le brons

LeBron James, i pari që arrin shifrën prej 40 mijë pikëve në NBA

real

Real Madridi do të apelojë kartonin e kuq ndaj Bellinghamit

INFO

NA NDIQ