Tifozët serbë i vazhdojnë skandalet edhe në stadiumin “Etihad”, thërrasin “Kosova – Serbi”

Picture of INA
INA

20/09/2023

Tifozët serbë po vazhdojnë të bëjnë skandale në arena të ndryshme sportive.

Edhe mbrëmë, në ndeshjen mes Manchester Cityt dhe Crvena Zvezdës, tifozët e klubit serb “Delije” vazhduan të ëndërronin me thirrjet tashmë të famshme dhe të zakonshme të tyre nacionaliste, shkruan “Gazeta Express”.

Një pjesë e publikut serb thërriste “Kosova”, e një tjetër “Serbia”, duke e bërë kështu në imagjinatën e tyre vendin tonë si pjesë të vendit fqinj.Me siguri, UEFA dhe FIFA do të reagojnë ndaj këtij skandali dhe do ta dënojnë klubin serb, njëjtë siç pritet ta bëjnë edhe me Rumaninë, ku tifozët e saj thërritën në mënyrë të njëjtë në ndeshje me Kosovën dhe e shfaqën një pankartë me mbishkrimin “Kosova është Serbi”.

Tifozët serbë vazhdojnë ta përziejnë sportin me politikë.

Sa për informatë, Manchester City e fitoi këtë lojë, e vlefshme për fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve ndaj Crvena Zvezdë.

TË FUNDIT
1 orë
Çmime të frikshme për finalen e Europianit të Gjermanisë, një biletë në tregun e zi shkon deri në...50 mijë euro
1 orë
Trajneri i Anglisë: Qëllimi im i vetëm për dy vite ishte fitimi i Europianit, rëndësi ka rezultati dhe jo performanca
2 orë
Blindohet Berlini, masat e marra për finalen e Euro 2024
2 orë
Spanjë apo Angli? Superkompjuteri parashikon fituesin e Euro 2024
1 ditë
Pesë ‘betejat’ më të rëndësishme që mund të vendosin fituesin e Euro 2024

ME TE LEXUARA

1 ditë
Kush do ta fitojë Euro2024: Taktika, aftësitë individuale, apo të dyja bashkë – Flasin ekspertët
1 ditë
Diferenca në minuta mes Spanjës dhe Anglisë është skandaloze – analiza interesante dhe detaje rreth finales së Euro 2024
1 ditë
Pesë ‘betejat’ më të rëndësishme që mund të vendosin fituesin e Euro 2024
2 orë
Spanjë apo Angli? Superkompjuteri parashikon fituesin e Euro 2024
2 orë
Blindohet Berlini, masat e marra për finalen e Euro 2024
1 orë
Trajneri i Anglisë: Qëllimi im i vetëm për dy vite ishte fitimi i Europianit, rëndësi ka rezultati dhe jo performanca
1 orë
Çmime të frikshme për finalen e Europianit të Gjermanisë, një biletë në tregun e zi shkon deri në...50 mijë euro

LEXO MË SHUMË

spanja

Çmime të frikshme për finalen e Europianit të Gjermanisë, një biletë në tregun e zi shkon deri në…50 mijë euro

southgate

Trajneri i Anglisë: Qëllimi im i vetëm për dy vite ishte fitimi i Europianit, rëndësi ka rezultati dhe jo performanca

euro 2024 gjermani

Blindohet Berlini, masat e marra për finalen e Euro 2024

spanja-vs-anglia

Spanjë apo Angli? Superkompjuteri parashikon fituesin e Euro 2024

euro 2024 gjermani

Pesë ‘betejat’ më të rëndësishme që mund të vendosin fituesin e Euro 2024

spanja-vs-anglia

Diferenca në minuta mes Spanjës dhe Anglisë është skandaloze – analiza interesante dhe detaje rreth finales së Euro 2024

spanja-vs-anglia

Kush do ta fitojë Euro2024: Taktika, aftësitë individuale, apo të dyja bashkë – Flasin ekspertët

Dështimi i sulmuesve në Euro 2024 – çfarë thonë ekspertët dhe a ka ndryshuar tashmë loja

Anglia kane

Finalja e Berlinit më 14 korrik, Southgate: Ndaj Spanjës duhet të jemi perfektë, që të ngremë trofeun

INFO

NA NDIQ