Tifozët serbë me thirrje “Vrit, ther, që shqiptari të mos ekzistojë”

Picture of ina-online
ina-online

20/06/2024

Në kuadër të Evropianit Euro2024 që po zhvillohet në Gjermani, në orën 15:00 do të ndeshen Sllovenia dhe Serbia.

Nëpër rrugët e qytetit të Munihut, ku edhe do të zhvillohet ndeshja në stadiumin e famshëm “Allianz Arena”, tifozët serbë janë mbledhur në numër realitivisht të madh, e sipas pamjeve që po publikohen nëpër mediat serbe, tifozët sllovenë po ikin nga ta duke iu shmangur ndonjë incidenti potencial.

Në mesin e thirrjeve që serbët po i bëjnë, shumica janë kundër Kosovës, e madje edhe të tilla që bëjnë thirrje për zhdukjen e shqiptarëve.

“Vrit, ther, që shqiptari të mos ekzistojë”, është një prej thirrjeve që ata po bëjnë nëpër rrugët e Munihut, sipas pamjeve që i ka publikuar media serbe e afërt me pushtetin “Telegraf” (shih këtu në sekondat e fundit të videos) përpos atyre “Kosova, Serbia”, “Kosova është zemra e Serbisë”, e thirrje të ngjashme nacionaliste.

Po ashtu, janë dëgjuar edhe thirrje të tilla si “serbët e rusët, vëllezër përgjithmonë” (shih videon këtu). /Klankosova.tv

TË FUNDIT
53 minuta
Vrasja e policit serb nga 33-vjeçari kosovar, reagon Aleksandër Vuçiq
1 orë
A do të vazhdojë Fatmir Bytyqi të jetë pjesë e LSDM-së?
4 orë
SHISH: Luftuam spiunazhin serb dhe rus në Shqipëri
4 orë
Vrasja e policit në Serbi, Daçiq thotë se në vendin e ngjarjes u gjet një pasaportë e një kosovari, çka po ndodhë
4 orë
Bugajski: Agjencia e Sigurisë në Mal të Zi e mbushur plot me agjentë rusë dhe serbë

ME TE LEXUARA

4 orë
SHISH: Luftuam spiunazhin serb dhe rus në Shqipëri
1 ditë
Gashi: Kam informacione të sigurta, dhoma 161, si BDI uli pazarin për të hy në Qeveri
1 orë
A do të vazhdojë Fatmir Bytyqi të jetë pjesë e LSDM-së?
22 orë
Mbyllet pika kufitare “Bogorodica”, zjarr në anën greke
53 minuta
Vrasja e policit serb nga 33-vjeçari kosovar, reagon Aleksandër Vuçiq

LEXO MË SHUMË

vucic

Vrasja e policit serb nga 33-vjeçari kosovar, reagon Aleksandër Vuçiq

Fatmir-Bytyqi

A do të vazhdojë Fatmir Bytyqi të jetë pjesë e LSDM-së?

vlora hyseni

SHISH: Luftuam spiunazhin serb dhe rus në Shqipëri

policia serbe vrasje serbi

Vrasja e policit në Serbi, Daçiq thotë se në vendin e ngjarjes u gjet një pasaportë e një kosovari, çka po ndodhë

janusz bugajski

Bugajski: Agjencia e Sigurisë në Mal të Zi e mbushur plot me agjentë rusë dhe serbë

policia kosoves

Aksident mes tri veturave në autostradën “Arbën Xhaferi”, një i vdekur

policia-haracine

Të shtëna me armë zjarri në Çair, jozyrtarisht ka edhe të plagosur

durresi plazh bregdeti deti shqiptar golem

Turizmi në Shqipëri u rrit me 86%! Raporti i Komisionit Europian analizon shifrat

Evzoni-border-station-800x445

Është rihapur vendkalimi kufitar Bogorodicë-Evzoni me Greqinë

INFO

NA NDIQ