Tifozi bullgar i cili u plagos në Shkup: Nuk kemi provokuar, ishim në vendin dhe kohën e gabuar

Picture of ina-online
ina-online

10/08/2023

Tifozi i Levski Sofia, 29-vjeçari Dragomir sot ka folur për aksidentin i i cili ndodhi në Shkup, në të cilën ai vet u therrë me thikë.

Fatmirësisht, Dragomiri, tifozi Levskit i cili u therr me thikë në Shkup, është liruar nga spitali dhe tani është në gjendje të mirë shëndetësore dhe po rikopurohet.

Dragomir për “Nova” ka folur për herë të parë publikisht për sulmin, e cila ka hedhur poshtë pretendimet për ndonjë provokim nga ana e tyre, duke pohuar se grupi i tifozëve ishte thjesht në vendin e gabuar në kohën e gabuar.

Ai ka thënë se sulmi ka ndodhur teksa ata ishin duke pritur në semafor dhe se nuk ka pasur përfshirje të qëllimshme nga ana e tyre për të nxitur dhunë.

“Ngjarja ka ndodhur me shpejtësi, duke zgjatur më pak se dy minuta, gjatë së cilës një grup individësh janë përballur me Dragomirin dhe miqtë e tij. Sulmuesit thuhet se kanë tërhequr shallin e Dragomirit, duke çuar në një sherr fizik. Ndërsa situata u përshkallëzua, Dragomir u godit me thikë. Ai gjithashtu përshkruan kaosin dhe përshkallëzimin e shpejtë të dhunës e cila ka ndodhur brenda kohës,…ku njerëzit vazhdonin të vinin, duke hedhur tuba, shishe dhe në momentin që unë arrita të ikja, ata goditën xhamin e pasmë të makinës dhe e thyen…”, thotë ai

Dragomir dhe miqtë e tij tentuan të tërhiqeshin në makinën e tyre për t’i shpëtuar sulmuesve, por pikërisht në këtë moment ai kuptoi se ishte goditur me thikë. Pavarësisht tronditjes dhe adrenalinës, ata arritën t’u shpëtojnë sulmuesve dhe të kërkojnë ndihmë mjekësore. Dragomir shprehu mirënjohjen e tij për ndihmën e parë të dhënë në kohë nga një mik i tij mjek.

Ngjarja nxjerr në pah ambientin e tensionuar që rrethonte ndeshjen e futbollit dhe kthesën e papritur të ngjarjeve që rezultuan me plagosjen e rëndë të Dragomirit. Ai gjithashtu hedh dritë mbi rreziqet dhe pasiguritë me të cilat përballen tifozët që udhëtojnë për të mbështetur ekipet e tyre në vende të panjohura.

TË FUNDIT
4 orë
Granit Osmani është caktuar drejtor i Agjencisë për Zbatimin e Gjuhës Shqipe
6 orë
Herolind Sakipi, drejtor i ri i ISHP Qendra e Shëndetit Publik në Kumanovë
7 orë
Fatime Fetai doktoroi në fakultetin juridik në Shkup
10 orë
Këto janë të përzgjedhurit për drejtorë nga ASH e Taravarit në Kumanovë
12 orë
Ali Ahmeti: Beteja për legjitimit dhe dinjitet në çdo vendbanim dhe institucion

ME TE LEXUARA

20 orë
Mot me diell dhe temperatura deri në 42 gradë Celsius
10 orë
Këto janë të përzgjedhurit për drejtorë nga ASH e Taravarit në Kumanovë
19 orë
Tre rezolutat e miratuara nga Mbledhja e përgjithshme e BDI-së me preambulë
7 orë
Fatime Fetai doktoroi në fakultetin juridik në Shkup
18 orë
Pritjet kufitare, ja sa po pritet në Tabanoc dhe Bogorodicë
6 orë
Herolind Sakipi, drejtor i ri i ISHP Qendra e Shëndetit Publik në Kumanovë
16 orë
Alternativa-Likovë me tre poste në Qeveri
4 orë
Granit Osmani është caktuar drejtor i Agjencisë për Zbatimin e Gjuhës Shqipe

LEXO MË SHUMË

IMG_4368

Granit Osmani është caktuar drejtor i Agjencisë për Zbatimin e Gjuhës Shqipe

herol-750x896

Herolind Sakipi, drejtor i ri i ISHP Qendra e Shëndetit Publik në Kumanovë

IMG_4366

Fatime Fetai doktoroi në fakultetin juridik në Shkup

arben taravari kumanove

Këto janë të përzgjedhurit për drejtorë nga ASH e Taravarit në Kumanovë

Ali Ahmeti fronti

Ali Ahmeti: Beteja për legjitimit dhe dinjitet në çdo vendbanim dhe institucion

IMG_4361

Kasami: VLEN po shkon drejt bashkimit të strukturave

IMG_4362

Mickoski edhe djalin e kishte me vete në Amerikë, kush i’a pagoi harxhimet?!

IMG_4360

Taravari: Ahmeti di të veprojë si opozitar i vërtetë

IMG_4359

Mexhiti për tubimin e BDI-së: Po bëjnë si “pula pa kokë”

INFO

NA NDIQ