“Këtu është Nju Jork, jo Serbia jote e m****, tifozi amerikan shpërthen ndaj trajnerit serb

Picture of ina-online
ina-online

24/08/2023

Momente tensioni kanë shoqëruar duelin e tenisit mes Borna Gojos dhe Adrian Andrievit, të vlefshëm për “US Open”.

Ish-tenisti serb, Viktor Troiçki i ka kërkuar njërit prej tifozëve të ulte zërin e tij gjatë thirrjeve mbështetëse për kroatin Gojo.

Kërkesa e trajnerit serb nuk i ka pëlqyer aspak tifozit, i cili është ngritur nga vendi i tij dhe ka kërkuar një konfrontim me të.

Tifozi në fjalë është parë i tensionuar, teksa i drejtohet Troiçkit me një ton të lartë të zërit.

Ndër të tjera ai është dëgjuar të ketë thënë: “Këtu është New York, jo Serbia jote e m****”.

Është dashur ndërhyrja e të pranishmëve të tjerë për të shmangur një përplasje fizike mes të dyve.

 

 

TË FUNDIT
2 orë
Real Madrid, zemërthyer për lamtumirën e Kroos: Legjendë e madhe të klubit tonë, përjetë në zemrat e tifozëve madrilenë
2 orë
Avioni goditet nga turbulencat në ajër, humb jetën një pasagjer, plagosen 30 të tjerë
8 orë
Zlatko Daliç shpalos listën preliminare të Kroacisë prej 35 lojtarëve për “EURO 2024”
8 orë
“Xhaka protagonist kryesor, Leverkusen i ka shtuar bukurinë futbollit”
8 orë
Modriqi udhëheq Kroacinë ndaj Shqipërisë

ME TE LEXUARA

8 orë
Gattuso përgatitet për të shkuar në Ligën Saudite...
8 orë
Zbulohen detajet e kontratës së Thiago Mottas me Juventusin, pritet zyrtarizimi...
2 ditë
Kush është Ebrahim Raisi, Presidenti i Iranit që u aksidentua me helikopter
8 orë
Modriqi udhëheq Kroacinë ndaj Shqipërisë
2 ditë
Joseph analizon aksidentin me helikopter në Iran: Presidenti Raisi ka vdekur, do ta fajësojnë Izraelin
8 orë
“Xhaka protagonist kryesor, Leverkusen i ka shtuar bukurinë futbollit”
1 ditë
Zëvendëspresidenti i Iranit konfirmon vdekjen e presidentit Ebrahim Raisi

LEXO MË SHUMË

toni kroos kros

Real Madrid, zemërthyer për lamtumirën e Kroos: Legjendë e madhe të klubit tonë, përjetë në zemrat e tifozëve madrilenë

aeroplani-kinez

Avioni goditet nga turbulencat në ajër, humb jetën një pasagjer, plagosen 30 të tjerë

zlatko dalic

Zlatko Daliç shpalos listën preliminare të Kroacisë prej 35 lojtarëve për “EURO 2024”

alonso xhaka

“Xhaka protagonist kryesor, Leverkusen i ka shtuar bukurinë futbollit”

luka modric

Modriqi udhëheq Kroacinë ndaj Shqipërisë

Thiago Motta

Zbulohen detajet e kontratës së Thiago Mottas me Juventusin, pritet zyrtarizimi…

gatusooo-2

Gattuso përgatitet për të shkuar në Ligën Saudite…

ebrahim raisi

Pamjet me dron tregojnë vendin e rrëzimit të helikopterit, ku vdiq presidenti i Iranit

Jurgen Klopp

Emocione dhe lot në lamtumirën e Jurgen Klopp nga Liverpooli

INFO

NA NDIQ