Tifozja që hutoi kroatët, me një fustan të bardhë e të shkurtër, që nxirrte në pah… (FOTO)

Në stadiumin në “Maksimir” të Zagrebit, ishte e pranishme edhe një tifoze paksa me veshje të veçantë, të cilën të gjithë e shikonim me një sy të simpatisë disa edhe i hutoi në kryeqytetin kroat, Zagreb.

Tifozja nga Çekia mori mundin për të shkuar për të përcjellur ndeshjen e Europa League, mes Dinamos nga Zagrebi dhe West Ham-it.

“Një tifoze besnike arriti në ‘Maksimir’ në ndeshjen mes Dinamos dhe West Ham-it, për të shijuar ndeshjen, dhe me praninë e saj ajo tërhoqi vëmendjen e shumë tifozëve, si dhe fotografëve.

Rreth 1000 tifozë të West Ham-it mbërritën në ‘Maksimir’ dhe syri i fotografit tonë kapi një bionde e cila nuk e kishte problem të vinte nga Republika Çeke në Zagreb për të shijuar gjënë më të rëndësishme”, shkruan mes të tjera media kroate “24 sata”.