TikTok në shënjestër të sulmeve kibernetike/ Hakohet llogaria e CNN

Picture of INA
INA

05/06/2024

Llogaritë e të famshmëve dhe mediave në TikTok u bënë shënjestër të një sulmi kibernetik. TikTok nuk ndau detaje të mëtejshme në lidhje me autorët e sulmit kibernetik apo mënyrën se si ndodhi.

Një nga llogaritë e hakuara i përkiste agjencisë së lajmeve CNN.

“Ne po punojmë ngushtë me CNN për të rikthyer aksesin në llogari dhe për të zbatuar masa të reja sigurie për të mbrojtur llogarinë e tyre në vijim,” tha një zëdhënës i TikTok.

“Ne jemi të përkushtuar për të ruajtur integritetin e platformës dhe do të vazhdojmë të monitorojmë për çdo aktivitet të mëtejshëm joautentik,” shtoi ai.

CNN nuk iu përgjigj menjëherë një kërkese të BBC për koment. TikTok tha se llogaria e Paris Hilton ishte gjithashtu në shënjestër, por nuk ishte hakuar.

TË FUNDIT
26 minuta
Profil/ Kush janë ministrat e ri të VLEN-it në Qeverinë e re?
36 minuta
Ageler kundër ankesave të Frontit Evropian: Nuk ka detyrim ligjor që BDI të jetë në qeveri
40 minuta
Taravari: Kalojmë në veprim, këto janë synimet tona, integrimet evropiane, heqja e 20% …
1 orë
Kasami: Decentralizimi i plotë lokal, prioritet i qeverisjes tonë
2 orë
EVN Home në Maqedoni pranon ofertën e EMV-së

ME TE LEXUARA

15 orë
Taravari ka një informacion për BDI-në, ja për çka bëhet fjalë
1 ditë
Telekomi serb përmes MTEL po zgjerohet në Maqedoninë e Veriut, blen edhe një kompani tjetër
4 orë
Komenti i guxishëm dhe i sinqertë i një vajze serbe
1 ditë
Shkupi në vendin 198-të në listën e qyteteve më të shtrenjta për të jetuar
4 orë
Udhëton me biçikletë dhe i bie pianos, Mark Rutte Sekretari i ri i Përgjithshëm i NATO-s!

LEXO MË SHUMË

IMG_3408

Profil/ Kush janë ministrat e ri të VLEN-it në Qeverinë e re?

Angela Ageler

Ageler kundër ankesave të Frontit Evropian: Nuk ka detyrim ligjor që BDI të jetë në qeveri

FB_IMG_1718965756133

Taravari: Kalojmë në veprim, këto janë synimet tona, integrimet evropiane, heqja e 20% …

kasami

Kasami: Decentralizimi i plotë lokal, prioritet i qeverisjes tonë

evn-1

EVN Home në Maqedoni pranon ofertën e EMV-së

Foto

Mexhiti: Balancuesi do të zëvendësohet me ligj për përfaqësim të drejtë

gjasula kombetarja shqiperia

Llogaritë për kualifikimin, ja si kalon grupin Shqipëria

uck

25 vjet nga demilitarizimi i UÇK-së në Kosovë, ja marrëveshja që u firmos nga Hashim Thaçi e KFOR në 1999

Mark Rutte

Udhëton me biçikletë dhe i bie pianos, Mark Rutte Sekretari i ri i Përgjithshëm i NATO-s!

INFO

NA NDIQ