Tinka Kurti e VV-së: Mërgim Lushtaku ma shau nënën

ina-online
ina-online

13 Korrik, 2023

Deputetja e Vetëvendosjes, Tinka Kurti, ka thënë se deputeti i PDK-së, Mërgim Lushtaku, ia ka sharë nënën gjatë seancë së sotme.

Kurti tutje ka shtuar se Lushtakut i dhimbsen vetëm pronat e Kosovës “pasi Kosovën e ka dorëzu moti”.

“Mërgimi që e shau nënën time sot, i dhimben veç pronat e babës. Kosovën e ka dorëzu moti”, ka shkruar ajo.

Ndërkohë, sot pasdite Prokuroria e Shtetit e ka ftuar për intervistim deputetin e PDK-së, Mergim Lushtakun.

Lushtaku të enjten është përfshirë në një përpleshje në Kuvendin e Kosovës me ministra të Qeverisë së Kosovës.

Të përfshirë në Kuvend kanë qenë edhe deputetë të Lëvizjes Vetëvendosje. Lushtaku për media ak thënë se do të padisë Hekuran Muratin, Albulena Haxhiu e Besnik Bislimin, për siç ka thënë ai sulm pas tij. (INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

pasaporta-e-kosoves-800x460-1

Ambasada Gjermane: Kush ka pasaportë të Kosovës, nga 1 janari lëvizë pa viza në zonën Shengen

Petar-Boskovic

Ish-kreu i ministrisë serbe të mbrojtjes: Policia e Kosovës ka treguar se nuk janë mizorë

Ganimete Musliu-600x3601696240829

Musliu: Serbia po ndërton bazë ushtarake afër kufirit me Kosovën

Radojcic vilat pasuria

Luksi dhe fitimet e mëdha: Sa kushton vila e Radoiçiqit dhe si u pasurua kaq shumë ky njeri?

vucic

Vuçiq: Nuk duam luftë, Serbia nuk do të dërgoj forca ushtarake në Kosovë

millan radojcic

Avokati serb: Dyshoj se Radoiçiq do të ndëshkohet, në krye të Prokurorisë së Lartë Publike në Beograd është Aleksandar Vuçiq

ramiz beg rizaj

Vuçiq e quajti Beg Rizajn terrorist, reagon vëllai i ish-luftëtarit të UÇK-së

vdekje-lajm-vdiq

E dhimbshme: Biznesmeni nga Ferizaj i jep fund jetës, u gjet i varur në shtëpinë e tij (FOTO)

lajcak

Lajçak mund të largohet së shpejti nga detyra e emisarit për dialog?!

INFO

NA NDIQ