Tirana mbush “arkat” nga Conference League

ina-online
ina-online

8 Gusht, 2023

Tirana mbush “arkat” nga Conference League!

Pavarësisht eleminimit të dhimbshëm nga “shqiponjat” turke të Besiktas, “bardheblutë” e Tiranës zhvilluan paraqitje fantastike në fazën kualifikuese të Conference League, ku arritën të mundnin në fazën e parë, gjeorgjianët e Dinamo Batumi.

Me fitoren ndaj këtyre të fundit, “bardheblutë” kapën fazën e dytë ndaj turqve, ku thjesht për arritjen u siguruan në arkat e nënkampionëve të Shqipërisë, plot 550 mijë euro, pa llogaritur këtu 11 mijë biletat e shitura në “Air Albania” dhe reklamat në stadium.

Mirëpo, jo vetëm kaq, pasi “bardheblutë” shitën gjithashtu dhe të drejtën e transmetimit për sfidën ndaj Besiktas, në Tiranë, duke siguruar kështu dhe 300 mijë euro të tjera e si përfundmin, duke mbyllur gjithçka me një fitim prej rreth 1 milionë eurosh, për vetëm 2 përballje.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

vedat-muriqi

Muriqi në mesin e më të mëdhenjve të Mallorcas, po synon t’i kalojë legjendat e klubit

chelsea

“Sherr” në tunel me gjyqtarët, FA ka nisur një hetim për kapitenin e Chelseat…

novak-gjokovic

Djokoviç bën homazhe për terroristët serbë të vrarë në Kosovë! Mediat kroate kritikojnë qëndrimin e tenistit serb…

Pep Guardiola

Guardiola indiferent, nuk e bën dramë eliminimin nga Kupa e Ligës…

futboll

Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

mourinho

Roma “shpartallohet” në Genova, trajneri Mourinho: “Nuk kam shumë për të thënë pas një ndeshjeje si kjo!” Nisin kritikat…

xherdan shaqiri

Messi, Busquets, Shaqiri, njihuni me lojtarët më të paguar në ligën MLS

ffk

Reagim i FFK-së në lidhje me pankartat shoviniste në ndeshjen Olympiakos – Aris

xavi cavi

Xavi: Jemi përmirësuar në sulm, gabojmë në mbrojtje

INFO

NA NDIQ