Tirana ndan fond për rikonstruksionin e shkollës “Naim Frashëri” në Bujanoc

INA
INA

16/11/2023

Kryeqyteti i Shqipërisë, Tirana, ka ndarë një fond për rikonstruksionin e shkollës “Naim Frashëri” në Bujanoc.

Lajmin e ka bërë të ditur deputeti shqiptar në parlamentin e Serbisë, Shaip Kamberi.

Kamberi tha se ky fond për shkollën “Naim Frashëri” në Bujanoc ishte fjalë e dhënë nga kryetari i Tiranës, Erion Veliaj.

“Fjala e dhënë nga Kryetari Veliaj dhe anëtarët e Këshillit bashkiak u shndërrua në vepër për mbështetjen e vëllezërve dhe motrave në Luginën e Preshevës”, shkroi Kamberi.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

eurovizion

Maqedonia e Veriut as këtë vit nuk do të marrë pjesë në Eurovizion 2024

shkolla-nxenes-klasa

Mustafa: Shumë faktorë ndikuan për PISA-n

librat-780x439

Cilësia në arsim duhet të jetë prioritet në të kundërtën na pret regres kolektiv!

elva margariti unesco

Tjetër traditë shqiptare në UNESCO

Zejneli redaksia enciklopedia

Rektori i UT-së, Prof. Dr. Jusuf Zejneli i priti në takim anëtarët e redaksisë së posaçme në RMV për hartimin e Enciklopedisë Shqiptare

Validin Ademi

Lëvizja BESA: Rezultatet e “PISA” – BDI me sukses e shkatërroi arsimin (VIDEO)

mirush-kabashi

“Jam shqiptar, kosovar”, recitimi madhështor i Mirush Kabashit kur Kosova po përjetonte luftën (VIDEO)

shkolla-nxenes-klasa

Rëniet në rezultatet e Maqedonisë së Veriut në PISA 2022

matura-shteterore-provimi

Kosova dështon keq në PISA, reagon OCRA: Katastrofë arsimore në Kosovë – Analfabetizmi në rritje

INFO

NA NDIQ