Tjetër masakër në SHBA, sulmuesi hap zjarr në disa zona të Filadelfias, viktima dhe të plagosur

Picture of INA
INA

04/07/2023

Tjetër masakër në SHBA, sulmuesi hap zjarr në disa zona të Filadelfias, viktima dhe të plagosur

Një tjetër masakër me armë zjarri është regjistruar në SHBA, ku katër persona mbetën të vrarë dhe katër të tjerë u plagosën nga të shtënat në Filadelfia.

Gjatë natës një burrë hapi zjarr në vende të ndryshme të qytetit përpara se të ndalohej dhe arrestohej nga policia. Në një rrugicë janë gjetur një pushkë, një pistoletë dhe karikatorë të ndryshëm me municion, ndërsa sulmuesi kishte veshur një jelek antiplumb.

Sulmi ndodhi në prag të Ditës së Pavarësisë dhe vetëm një ditë pasi dy persona vdiqën dhe 28 u plagosën në një sulm me armë zjarri në Baltimore, Maryland.

Autoritetet atje janë ende në kërkim të shumë të dyshuarve që besohet se kanë hapur zjarr gjatë një mbledhjeje vjetore të komunitetit.

Që nga fillimi i vitit në Shtetet e Bashkuara ka pasur 339 të shtëna masive.

TË FUNDIT
2 orë
“Unë e urrej Donald Trump”/ Kush është 20-vjeçari që qëlloi me armë ish-Presidentin e SHBA-ve, video-mesazhi që ndau pak kohë më parë
4 orë
Del video kur snajperisti vret sulmuesin e Trump në tubimin në Pensilvani (VIDEO)
4 orë
Biden flet për sulmin me armë ndaj Trump
4 orë
FBI identifikon sulmuesin, kush është autori 20 vjeçar që qëlloi me armë Donald Trump!
12 orë
Shërbimi Sekret Amerikan: Trump është i sigurt. Nisin hetimet

ME TE LEXUARA

22 orë
Facebooku e Instagrami ia heqin kufizimet Donald Trumpit
12 orë
Krisma armësh në tubimin e Trump, largohet i gjakosur nga skena (VIDEO)
12 orë
Incidenti në Pensilvani ku u plagos ish-Presidenti Trump, dyshohet për një të vdekur
12 orë
Shërbimi Sekret Amerikan: Trump është i sigurt. Nisin hetimet
4 orë
FBI identifikon sulmuesin, kush është autori 20 vjeçar që qëlloi me armë Donald Trump!
4 orë
Biden flet për sulmin me armë ndaj Trump
4 orë
Del video kur snajperisti vret sulmuesin e Trump në tubimin në Pensilvani (VIDEO)
2 orë
“Unë e urrej Donald Trump”/ Kush është 20-vjeçari që qëlloi me armë ish-Presidentin e SHBA-ve, video-mesazhi që ndau pak kohë më parë

LEXO MË SHUMË

IMG_4340

“Unë e urrej Donald Trump”/ Kush është 20-vjeçari që qëlloi me armë ish-Presidentin e SHBA-ve, video-mesazhi që ndau pak kohë më parë

Snajper trump

Del video kur snajperisti vret sulmuesin e Trump në tubimin në Pensilvani (VIDEO)

biden trump

Biden flet për sulmin me armë ndaj Trump

trump sulm

FBI identifikon sulmuesin, kush është autori 20 vjeçar që qëlloi me armë Donald Trump!

trump-6-1

Shërbimi Sekret Amerikan: Trump është i sigurt. Nisin hetimet

trump sulm

Incidenti në Pensilvani ku u plagos ish-Presidenti Trump, dyshohet për një të vdekur

trump sulm

Krisma armësh në tubimin e Trump, largohet i gjakosur nga skena (VIDEO)

auto_donald-trump-oval-office1550229304

Facebooku e Instagrami ia heqin kufizimet Donald Trumpit

Biden

Samiti i NATO-s, shqetësimi për shëndetin e Biden hedh hije mbi samit

INFO

NA NDIQ