Tjetër ndeshje, tjetër mundësi e artë për 7 lojtarë madrilen teksa Ronaldo pushon

Real Madrid sonte nga ora 21:30 zhvillon ndeshjen e parë cerekfinale të Copa del Rey ndaj Leganes në stadiumin Municipal de Butarque

Edhe ndeshja e sontme, sikurse ndeshjet e mëparshme të këtij sezonit në Copa del Rey, do të jetë një mundësi e artë për lojtarët e planit B të ekipitMadrilen.

Casilla, Vallejo, Achraf, Llorente, Ceballos, Mayoral dhe Vazquez, pritet të startojnë sonte ndaj Leganes, pasi disa lojtarë kryesor të ekipit janë lënë jashtë për këtë ndeshje./albeu.com/