Tjetër spektakël nga Messi, shënon në ndeshjen e pestë radhazi për Inter Miamin

Picture of INA
INA

12/08/2023

Lionel Messi e ka rigjetur lumturinë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Argjentinasi po vazhdon të dhurojë spektakël në çdo ndeshje, shkruan Gazeta Express.

Në çerekfinalen e Kupës së Ligës, Inter Miami triumfoi 4:0 ndaj Charlotte, duke e siguruar kështu fazën gjysmëfinale.

E Leo Messi kontribuoi me një gol dhe shumë pasime kyçe.

Shtatë herë fituesi i Topit të Artë realizoi golin e katërt, duke shënuar kështu në pesë ndeshjet që ka luajtur me Inter Miamin.

Ky ishte goli i tij i tetë, krahas një asisti.

Videon me golat dhe momentet më të mira nga ndeshja mund t’i ndiqni duke klikuar këtu.

 

TË FUNDIT
54 minuta
Bajrami ia theu rekordin rusit, goli i shqiptarit më i shpejti në historinë e Kampionatit Evropian
1 orë
Gjimshiti flet hapur pas ndjeshjes, çfarë nuk shkoi mirë?
2 orë
Selektori i Italisë: Duhej ta kishim ndëshkuar më shumë Shqipërinë
2 orë
Sylvinjo i zhgënjyer nga humbja, por thotë se Kombëtarja ende ka për të bërë
2 orë
Bajrami: Është një ëndërr të luaj për Shqipërinë, Italia ekip i madh

ME TE LEXUARA

7 orë
Strugani i famshëm me shqiponjën në fytyrë ndezë atmosferën në Dortmund (FOTO)
16 orë
EURO 2024/ Shqipëri – Itali, si priten të rreshtohen skuadrat
6 orë
“Në shtëpi fiton gruaja... por sot fiton Italia”, çifti italo-shqiptar 'përplasen' për ndeshjen
15 orë
Mes urrejtjes dhe arrogancës nacionaliste: si lindi Kampionati Evropian i futbollit
6 orë
Spanja tregon “muskujt” në grupin e kuqezinjve, mposhtin kroatët

LEXO MË SHUMË

bajrami

Bajrami ia theu rekordin rusit, goli i shqiptarit më i shpejti në historinë e Kampionatit Evropian

Berat-GJimshiti-82828-780x470

Gjimshiti flet hapur pas ndjeshjes, çfarë nuk shkoi mirë?

spaleti

Selektori i Italisë: Duhej ta kishim ndëshkuar më shumë Shqipërinë

sylvinjo silvinjo

Sylvinjo i zhgënjyer nga humbja, por thotë se Kombëtarja ende ka për të bërë

bajrami

Bajrami: Është një ëndërr të luaj për Shqipërinë, Italia ekip i madh

bajrami gol

Kuqezinjtë munden me përmbysje nga Italia

bajrami

Italia në epërsi në pjesën e parë, Shqipëria e para tundi rrjetën

Goli i Bajramit ndaj Italisë, më i shpejti në histori të Evropianeve (VIDEO)

spanja

Spanja tregon “muskujt” në grupin e kuqezinjve, mposhtin kroatët

INFO

NA NDIQ