Todorov: Gruevski akoma ka ndikim në VMRO

Picture of INA
INA

20/09/2023

Ish-ministri nga Qeveria e Nikolla Gruevskit, Nikolla Todorov, në një intervistë për “Slloboden Peçat”, i pyetur nëse mund të thuhet se Gruevski ende ka ndikim jo vetëm te përkrahësit e VMRO-DPMNE-së, por edhe te disa deputetë apo te lidershipi, thotë se kjo është normale.

“Është normale që ai të ketë, sepse me sukses e ka udhëhequr partinë dhe shtetin për një kohë të gjatë, kështu që anëtarët e VMRO-DPMNE-së, por edhe votuesit e djathtas gjithnjë e më shumë e shikojnë atë kohë me një lloj nostalgjie dhe krahasojnë atë kohë me atë që po jetojnë sot.

E dini, votuesi gjithmonë krahason, si jetohej atëherë, si jetohet tani, si funksiononte shteti atëherë, si funksionon tani, dhe në bazë të këtij krahasimi të individualizuar, secili bën gjykimin e tij se kë duhet të mbështesë dhe në cilin politikan ka besimin më të madh”, thotë Todorov.

TË FUNDIT
2 orë
Këto janë të përzgjedhurit për drejtorë nga ASH e Taravarit në Kumanovë
4 orë
Ali Ahmeti: Beteja për legjitimit dhe dinjitet në çdo vendbanim dhe institucion
4 orë
Kasami: VLEN po shkon drejt bashkimit të strukturave
4 orë
Mickoski edhe djalin e kishte me vete në Amerikë, kush i’a pagoi harxhimet?!
6 orë
Taravari: Ahmeti di të veprojë si opozitar i vërtetë

ME TE LEXUARA

20 orë
Shërbimi Sekret Amerikan: Trump është i sigurt. Nisin hetimet
1 ditë
Mickoski: Marrëdhëniet e mira fqinjësore janë rrugë me dy kahje, pyetja e vërtetë është pse Greqia nuk e respekton Marrëveshjen e Prespës
9 orë
Alternativa-Likovë me tre poste në Qeveri
1 ditë
Facebooku e Instagrami ia heqin kufizimet Donald Trumpit
13 orë
Kurtishaj: Durrësi është boshatisur nga pushuesit e Kosovës për këtë arsye, ja çka pritet të ndodhë
1 ditë
Samiti i NATO-s, shqetësimi për shëndetin e Biden hedh hije mbi samit
8 orë
Kasami i kundërpërgjigjet Ahmetit: VLEN ka legjitimitetin e plotë të përfaqësimit të shqiptarëve, merru me funksionarët e tu
1 ditë
DASH: Rusia po kërkon të shfrytëzojë tensionet ndëretnike në Kosovë dhe rajon

LEXO MË SHUMË

arben taravari kumanove

Këto janë të përzgjedhurit për drejtorë nga ASH e Taravarit në Kumanovë

Ali Ahmeti fronti

Ali Ahmeti: Beteja për legjitimit dhe dinjitet në çdo vendbanim dhe institucion

IMG_4361

Kasami: VLEN po shkon drejt bashkimit të strukturave

IMG_4362

Mickoski edhe djalin e kishte me vete në Amerikë, kush i’a pagoi harxhimet?!

IMG_4360

Taravari: Ahmeti di të veprojë si opozitar i vërtetë

IMG_4359

Mexhiti për tubimin e BDI-së: Po bëjnë si “pula pa kokë”

IMG_4356

Mblidhet Trupi Koordinues Politik i VLEN, ja çfarë u vendos

IMG_4355

Dëshmitari: Paralajmërova sigurinë e Trump për qitësin mbi çati: Po mendoja se pse nuk ndërhynë?

trump sulm

Çfarë Trump i tha sigurimit pak sekonda pasi u qëllua

INFO

NA NDIQ