Tomë Gashi reagon pas intervistës së Hashim Thaçit nga Haga, ja çka thotë për Kurtin dhe intervistën e tij kundër Millosheviqit!

INA
INA

5 Shtator, 2023

Avokati Tomë Gashi ka reguar pas intervistës së ish-presidentit Hashim Thaçi e cila është transmetuar mbrëmë.

Gashi në reagimin e tij, e përmend intervistën e kryeministrit aktual të Kosovës, Albin Kurtit i cili e kishte dhënë në burgjet serbe, teksa kishte folur kundër kryekriminelit të Ballkanit Sllobodan Millosheviq.

“Albini sipas do – dove nuk ka ba me dhanë intervista prej burgut.

Tjerët po bojka”, shkruan Gashi.

Ai thotë se, atë që e ka folur Kurti në Serbi kundër Millosheviqit, të tjerët nuk munden as me e shkru e as me e formulu edhe pasi t’i lexojnë 1000 libra.

“Çka ka folë Albini nga burgu në Serbi kundër Millosheviqit të tjerët as 1000 libra m’i lexu nuk dinë as mi shkru, e as mi formulu”, shkruan tutje avokati Gashi.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kurti me sanxhak dhe lugine

Kurti priti një delegacion të përfaqësuesve politikë të boshnjakëve dhe të shqiptarëve në Serbi

haradinaj-kurti

Haradinaj me akuza të reja: Kurti është shoqëruar me vajzën e ministrit të Millosheviqit

taulant balla

Ligji për shtetësinë, Balla: Qytetarët e Kosovës dhe të Maqedonisë së Veriut të mos testohen

Vucic- Svecla

Vuçiq i përgjigjet Sveçlës: Do ta shohim kush kë do ta arrestojë, qesh mirë kush qesh i fundit

festime-flamuri-kosoves

Presioni i ndërkombëtarëve për themelimin e Asociacionit/ Analistët thonë se insistimi do të vazhdojë deri në themelimin e tij

escobar-kurti

Escobar për Kurtin: E ka marrë dialogun si një opsion “Po-Jo”

escobar eskobar gabriel

Escobar kërkon që Qeveria e Kosovës të ketë një “qasje të re” në dialog

armina nuraj

Reagon përfaqësuesja e shqiptarëve nga Sanxhaku: Nuk jam serbe, pse nuk po ma pranoni diplomën në Kosovë!

vjosa osmani biden

Vjosa Osmani takohet me Bidenin: Aleanca e lirisë, aleanca e përjetshme

INFO

NA NDIQ