Tomë Gashi zbulon se kush e bëri të famshëm Radojçiqin në Kosovë, ja kë përmend!

Picture of ina-online
ina-online

29/09/2023

Avokati Tomë Gashi ka folur duke theksur që Millan Radojçiqin e kanë bërë të famshëm disa shqiptarë tanë që kanë qenë në pushtet para Kurtit.

Sipas tij, asnjë nuk duhet të krenohet që është takuar me Radojçiqin pasiqë I njejti ka qenë dhe është një kriminel, përcjell “Bota sot”.

Ndër të tjera, ai theksoi që Prokuroria Speciale duhet të vjen me detaje për të arrestuarit nga sulmi terrorist që u krijua nga serbët.

“Radojçiqin fillimisht e kanë bërë të famshëm disa shqiptarë tanë që kanë qenë në pushtet para Albin Kurtin, pa i përmnd me emra, së paku sonte. Nuk është normale që pozita kombëtare të takohet me një kriminel si Radojçiqin.

Mirëpo ne e dim që ka pasur biznismen që kanë punuar me të për bizneset e tyre të leveridshme, ku ka edhe gazetarë që kanë punuar për të, vetëm është përfiltur.

Nëse dikush fshehet pas asaj që e kam takuar në zyrën e zyrtarëve të lartë mirëpo atëhere nuk ka qenë në listën e zezë, atëhere kjo nuk e arsyeton sepse Radojçiqi nuk ka qenë djali i Nënë Terezës, pasi ai ka qenë kriminel.

Fillimisht duhet Prokuroria Speciale të jep një sqarim për emdia që a janë liruar këta kriminel në procedurë të rregullt apo janë liruar pa u futur farë në procedura penale”, u shpreh Gashi.

TË FUNDIT
4 orë
Pas Deçanit, Begaj do të shpallet qytetar nderi edhe në Drenas
4 orë
Parlamenti spanjoll nesër debaton propozimin për njohjen e Kosovës
22 orë
Gjenerali Clark: LDK-ja ishte arsyeja e suksesit të intervenimit të NATO-s në Kosovë
22 orë
Gjenerali shqiptaro-amerikan paralajmëron fuqishëm Vuçiqin: Ja çka do të ndodhë, nëse përdorni forcën kundër Kosovës (FOTO)
1 ditë
Presidenti Begaj vizitë dyditore në Kosovë. Do nderojë të rënët e UÇK-së

ME TE LEXUARA

1 ditë
Presidenti Begaj vizitë dyditore në Kosovë. Do nderojë të rënët e UÇK-së
22 orë
Gjenerali shqiptaro-amerikan paralajmëron fuqishëm Vuçiqin: Ja çka do të ndodhë, nëse përdorni forcën kundër Kosovës (FOTO)
22 orë
Gjenerali Clark: LDK-ja ishte arsyeja e suksesit të intervenimit të NATO-s në Kosovë
4 orë
Parlamenti spanjoll nesër debaton propozimin për njohjen e Kosovës
4 orë
Pas Deçanit, Begaj do të shpallet qytetar nderi edhe në Drenas

LEXO MË SHUMË

bajram begaj

Pas Deçanit, Begaj do të shpallet qytetar nderi edhe në Drenas

spanja kosova

Parlamenti spanjoll nesër debaton propozimin për njohjen e Kosovës

wesley clarck vesli klark

Gjenerali Clark: LDK-ja ishte arsyeja e suksesit të intervenimit të NATO-s në Kosovë

muharrem maralusha

Gjenerali shqiptaro-amerikan paralajmëron fuqishëm Vuçiqin: Ja çka do të ndodhë, nëse përdorni forcën kundër Kosovës (FOTO)

bajram begaj

Presidenti Begaj vizitë dyditore në Kosovë. Do nderojë të rënët e UÇK-së

Lajcak

Borrell i zgjat mandatin, Lajçak mbetet edhe disa muaj në pozitën e të dërguarit të BE-së për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë

KFOR KS

Greqia nis ushtarë në Kosovë në kuadër të KFOR-it

Kurti Mark Rutte

Lidhjet e sekretarit të ri të NATO-s, Mark Ruttes me Kosovën ndër vite

william walker uoker kurti

“Ju lutem që kohë pas kohe ta bëni këtë gjë për Kurtin”, Walker lë mesazhin e “fortë” për gazetarët në Prishtinë

INFO

NA NDIQ