Tonali në telashe, por Eddie Howe e mbron: Gati të luajë!

ina-online
ina-online

22/10/2023

Sandro Tonali do të mund të luajë… të paktën deri në konfirmimin e pezullimit. Eddie Howe, trajner i Newcastle, deklaroi sot në një konferencë për shtypin Sandro Tonali është në dispozicion për t’u “përzgjedhur” pavarësisht hetimeve për përfshirjen e tij në aktivitetin e basteve në Itali.Tonali kujtojmë se po hetohet nga Prokuroria e Torinos dhe Federata Italiane e Futbollit për shkelje të Kodit të Sportit. Nicolò Fagioli (Juventus) është një tjetër prej të përfshirëve, i dënua me 7 muaj pezullim disa ditë më parë.Tonali pritet të bëjë marrëveshje për pranimin e fajësisë javën e ardhshme (me sa duket përpara ndeshjes së Ligës së Kampionëve kundër Dortmundit) për atë që kjo, apriori, do të ishte ndeshja e tij e fundit e sezonit: kundër Crystal Palace në Premier League.Eddie Howe, trajneri i “magpies”, foli për këtë temë në një konferencë për shtypin:“Ai është me ne. Është dy herë këtë javë dhe është i disponueshëm për të luajtur. Siç bëj me të gjithë lojtarët, analizoj performancën e tij në stërvitje dhe them se Sandro është stërvitur mirë.”Tani, megjithatë, duhet të jetë Howe ai që vendos nëse do ta aktivizojë titullar:“Ai ka pasur disa javë shumë të vështira, është marrë me shumë gjëra,” pranon Eddie Howe.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Armando Broja

E ardhmja e Brojës në Itali? Ekipi i Serie A planifikon afrimin e sulmuesit “kuqezi” në janar

Luis Suarez

Suarez nuk pushon ja ku do vazhdoj karrierën

ardian ismajli

Ismajli për mediat kroate: Shqipëria dhe Kroacia kalojnë grupin në Euro 2024

Ylber Ramadani

Shorti i Evropianit, Ramadani: Kundërshtarë të fortë, por Shqipëria nuk do të dorëzohet!

guardiola

Gabimi i jashtëzakonshëm i gjyqtarit, Guardiola: Çfarë t’i them skuadrës dhe tifozëve pas një ndeshje si kjo?

Pogba

Pogba u gjobit me 20 mijë euro nga Allegri, për dëgjimin e muzikës me zë të lartë…

Ylber Ramadani

Shorti i Europianit/ Ramadani: Kundërshtarë të fortë, por Shqipëria nuk do të dorëzohet!

Pochetino

Pochettino ‘në qiellin e shtatë’: “Ne jemi një ekip i vërtetë”

moscardo-

E duan pesë gjigantët evropianë, por PSG po e fiton garën për sensacionin gjerman

INFO

NA NDIQ