Top 10 klubet e futbollit në Evropë

0

UEFA ka publikuar rënditjen për klube pas tre ndeshjeve të para në Champions dhe Europa League.

Kampionët në fuqi të Europës Bayern Munchen kryeson duke lënë dy gjigandët spanjollë Barcelona dhe Real Madrid.

E vetmja italiane në Top 10 është Juventus, ndërsa vihet re dominimi anglo-spanjoll.

10 më të mirët sipas UEFA-s

1 Bayern Munchen (GJER) 117,000
2 Barcellona (SPA) 112,000
3 Real Madrid (SPA) 108,000
4 Juventus (ITA) 107,000
5 Atlético Madrid (SPA) 106,000
6 Manchester City (ANG) 100,000
7 Manchester United (ANG) 95,000
7 Paris Saint-Germain (FRA) 95,000
9 Sevilla (SPA) 88,000
10 Liverpool (ANG) 87,000