Topi i Artë? Messi: Benzema e meritoi vitin e kaluar, ai është një lojtar i mrekullueshëm

INA
INA

24/10/2023

Lionel Messi është sërish favorit për të fituar Topin e Artë 2023 pas fitimit të Kupës së Botës me Argjentinën.

Vitin e shkuar këtë çmim e mori francezi Karim Benezema pas një sezoni fantastik me Real Madrid. Ish-sulmuesi i Real tashmë luan në Arabi në rradhët e Al-Ittihad.

Duke folur në dokumentarin “Topi i Artë 2022: gara e përjetësisë” e realizuar nga L’Equipe, Messi shprehu vlerësimin e tij për Benzeman.

“Ai e meritoi vërtetë atë çmim vitin e kaluar”, thotë argjentinasi. “Benzema është vërtetë një lojtar i mrekullueshëm dhe ky çmim është mjaft i rëndësishëm për të dhe për futbollin”, deklaroi Messi.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kumulla

Rikthimi i Kumbullës në fushë, Mourinho jep detajet dhe datën

Shohei-Ohtani-1130x635

Në bejsboll nënshkruhet kontrata më e madhe në histori të sportit, Shohei Ohtani tejkalon yje si Leo Messi e LeBron James

aziz-salihu

Legjenda e boksit Aziz Salihu i lënë në harresë/ Askujt nuk i intereson a jam gjallë, për meritat që ja kam dhënë këtij shteti meritoj një kulm mbi kokë

Mesi topi arte

Zbulohen shanset e lojtarëve për të fituar Topin e Artë 2024, nuk prinë as Haaland dhe as Mbappe

lautaro martinez

Lautaro: Pija qetësues në çdo ndeshje deri në finalen e Champions League

Ronaldo

Ronaldo e festoi me gol dhe asist ndeshjen e tij të 1200-të në karrierë

Sylvinjo silvinjo

Sylvinho: Në “Euro 2024” të shfrytëzojmë mundësitë tona, duhet të provojmë shanset dhe të tentojmë

Sadio Mane

Sundimit të Manes i vjen fundi: Këta janë tre kandidatët për lojtarin më të mirë të vitit në Afrikë

joao-felix-600x360

Barcelona do të bëjë ofertë për Joao Felix

INFO

NA NDIQ