Toshkovski: Do të bëjmë gjithçka për shpejtimin e procesit të ndryshimit të dokumenteve personale

INA
INA

07/02/2024

Ministri i Punëve të Brendshme, Pançe Toshkovski thekson problemin me dhënien e dokumenteve personale dhe gjendjen në të cilën e ka gjetur ministrinë, ndërsa ka prezantuar disa nga masat që po ndërmerren për të plotësuar nevojat e qytetarëve.

“Ne në thelb po e kthejmë pikën e “Prolet” në sistem, por jo siç ishte me katër fotografë dhe 10 stacione bazë të ngritura për të fotografuar njerëzit. Po e kthejmë këtë pikë me 14 fotografë, policë të punësuar që do të kryejnë procesin në 14 stacione bazë. Nga e hëna po ju njoftoj gjithashtu se në stacionin e “Prolet” do të ketë dy turne, por vetëm me termine telefonike”, tha Toshkovski për “Alsat”.

Për të lehtësuar procesin e lëshimit të dokumenteve të reja të udhëtimit, Toshkovski paralajmëroi hapjen e një tjetër postblloku, si dhe rritjen e kapaciteteve njerëzore.

“Ne po bëjmë gjithçka që mundemi për ta përshpejtuar procesin sa më shumë që të jetë e mundur. Ka pasur planifikim të keq të prokurimit dhe veçanërisht menaxhim të keq të procesit të dorëzimit, kështu që sot nuk ka një numër të mjaftueshëm të formularëve. Do të bëjmë gjithçka që të plotësojmë sa më shumë nevojat e qytetarëve. Efektin do ta shohin për një kohë shumë të shkurtër”, tha Toshkovski.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Hristijan Mickoski

Mickoski ankohet: Byreku me jogurt është bërë 120 denarë

Afrim Gashi

Gashi optimist: Mbase sot përfundojmë procesin e mbledhjes së nënshkrimeve për Taravari

ahmeti-grubi-bujar-osmani-arber

Ademi: Osmani është i pari në listë, kemi mbledhur mbi 9.000 nënshkrime

kuvendi parlamenti

Të mërkurën deputetët do të votojnë për anëtarin e KSHZ-së dhe Ligjin për lojërat e fatit

bujar osmani

Osmani: Ukraina është vetëm stacioni i parë i ambicies imperialiste ruse, në radhë është Ballkani

kasami tetove nenshkrime

“Ndryshimin nuk e ndal as pushteti e as Rusia”, Kasami: Po të kishte më shumë zyra KSHZ, nënshkrimet do të mblidheshin për një ditë

IMG_9311

Taravari: Nënshkrim i Juaj është Frymëzim dhe Nder për Mua! Ndryshimi ka Nis!

derivate nafta dizeli benzin

Nga mesnata ulen çmimet e derivateve të naftës

antibixhoz

Anti-bixhozi: Do të publikojmë fotografitë e deputetëve që nuk e votojnë Ligjin për lojërat e fatit

INFO

NA NDIQ