Toshkovski: Do të japim deri në 75.000 pasaporta në muaj

INA
INA

27/02/2024

Ministri teknik i Punëve të Brendshme, Pançe Toshkovski, pret që prodhimi ditor i pasaportave në të ardhmen të rritet në 3.300.

Toshkovski vlerëson se numri i përgjithshëm i dokumenteve personale që duhet të zëvendësohen është diku rreth dy milionë dhe tregon se ai pret të arrijë një shifër prej rreth 75.000 në muaj, që është kapaciteti maksimal.

“Shifra që kanë pasur vazhdimisht si shifër për prodhim në Ministri është rreth 50.000 pasaporta në muaj. Numri që duam të arrijmë, një numër real, është diku rreth 75.000 pasaporta në muaj”, thotë Toshkovski.

Ricaktimi i termineve, sqaron Toshkovski, do të bëhet në atë mënyrë që listat të pastrohen çdo 20 ditë. Kjo do të thotë se nëse dikush më parë kishte një takim më 15 dhjetor, tani do të ketë një takim në fund të prillit.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_1316

Albulena Haxhiu: Koalicioni VLEN e ka mbështetjen e parezervë të Albin Kurtit dhe Vetëvendosjes

WhatsApp Image 2024-04-19 at 23.03.16 (1)

Sela: Vota për Bujarin më 24 prill dhe për Frontin më 8 maj është biletë kthyese e fëmijëve tanë të cilët kanë marrë rrugën e mërgimit

Ali AHmeti

Fronti Europian në Vrapçisht/ Ahmeti: Punojmë për fitore historike, më 24 prill dhe 8 maj rrethojmë numrin 4

Fronti Europian në Vrapçisht/ Ahmeti: Punojmë për fitore historike, më 24 prill dhe 8 maj rrethojmë numrin 4

Menduh Thaci

Thaçi thotë se Albin Kurti s’ka asnjë njeri në Maqedoni

europe elect

Anketa e “Europe Elects”: Arben Taravari prinë para Bujar Osmanit

IMG_1293

Krerët e VLEN-it në Berlin: Diaspora i thotë po ndryshimit

zgjedhjet-maqedoni

Në Dibër dhe Qendër Zhupë më shumë votues sesa banorë

bujar osmani

Bujar Osmani: Në Kosovë flamuri shqiptar nuk është zyrtar, në Maqedoni është obligim i kryetarëve të komunave

INFO

NA NDIQ