Toshkovski garanton proces të rregullt zgjedhor

Picture of INA
INA

21/04/2024

Gjendja e sigurisë në zonën që mbulon DPB Struga është stabile dhe në tremujorin e parë të vitit 2024 nuk janë regjistruar ngjarje më serioze me interes të sigurisë, vlerësoi gjatë vizitës së sotme në DPB Struga”, ministri teknik për Punë të Brendshme Pançe Toshkovski.

Në sferën e krimeve pronësore, sipas tij, ka një rritje të lehtë, por DPB Strugë ndërmerr masat dhe aktivitetet e nevojshme për të shuar këtë lloj krimi.

“Arrestimi i 23 personave në territorin e DPB-së së Strugës në një aksion të koordinuar me Departamentin për Luftimin e Krimit të Organizuar dhe Krimit të Rënda është theksuar si rezultat më domethënës i arritur në sferën e luftimit të krimit lidhur me tregtinë ilegale të drogës dhe armëve”, veçoi Toshkovski.

Sa i përket mjeteve materialo-teknike, ai theksoi se është theksuar mungesa e automjeteve, sidomos në Drejtorinë e Policisë Veleshtë, e cila shtrihet në një territor të madh dhe për momentin nuk ka pasur asnjë automjet. Ministri e vlerësoi plotësimin e burimeve njerëzore në nivel shumë të ulët.

Toshkoski, siç njoftojnë nga MPB-ja, ka sqaruar se është bërë plan për mbarëvajtjen e sigurt të procesit zgjedhor dhe se po ndërmerren të gjitha masat për mbledhjen e informatave

TË FUNDIT
1 orë
Joseph analizon aksidentin me helikopter në Iran: Presidenti Raisi ka vdekur, do ta fajësojnë Izraelin
1 orë
Andonovski: Nuk do të luhet më futboll nëpër ministri, institucionet e udhëhequra nga BDI janë në prag të kolapsit
1 orë
Allen: Jemi të zhgënyer nga Siljanovska, do të shohim nëse qeveria do t’i respektojë marrëveshjet ndërkombëtare!
1 orë
Kush është Ebrahim Raisi, Presidenti i Iranit që u aksidentua me helikopter
5 orë
Mexhiti: Për qeverinë e re janë duke negociuar fituesi me fituesin

ME TE LEXUARA

14 orë
Eksperti amerikan zbulon pse Kurti nuk e bëri lëshimin e madh me Asociacionin: Ja çka do të ndodhë nëse i fiton zgjedhjet e reja
9 orë
Kina synon të shtrijë ndikimin politik në Maqedoninë e Veriut përmes ekonomisë
1 orë
Andonovski: Nuk do të luhet më futboll nëpër ministri, institucionet e udhëhequra nga BDI janë në prag të kolapsit
14 orë
Ministria e Arsimit injoron me zero denarë dy universitetet shqiptare për zhvillimin e resurseve laboratoroike
9 orë
Kurti: SHBA - aleate, mike e partnere historike (VIDEO)
1 orë
Joseph analizon aksidentin me helikopter në Iran: Presidenti Raisi ka vdekur, do ta fajësojnë Izraelin

LEXO MË SHUMË

Edward Joseph Zhozef  Eduard

Joseph analizon aksidentin me helikopter në Iran: Presidenti Raisi ka vdekur, do ta fajësojnë Izraelin

stefan andonovski

Andonovski: Nuk do të luhet më futboll nëpër ministri, institucionet e udhëhequra nga BDI janë në prag të kolapsit

elizabet liz alen allen

Allen: Jemi të zhgënyer nga Siljanovska, do të shohim nëse qeveria do t’i respektojë marrëveshjet ndërkombëtare!

ebrahim raisi

Kush është Ebrahim Raisi, Presidenti i Iranit që u aksidentua me helikopter

izet mexhiti

Mexhiti: Për qeverinë e re janë duke negociuar fituesi me fituesin

qeveria

Cilat resorë do t’i udhëheqë VLEN? Flet Taravari dhe Andonovski nga VMRO

mickoski

Mickoski pas rivotimit pret 62 deputetë, ja çka paralajmëron

Hovenier

Marrëveshja mes Kosovës dhe ShBA-së, Hovenier: Ky është një hap i rëndësishëm

Jorgos Gerapetritis

Gerapetritis: Marrëveshja e Prespës duhet të respektohet

INFO

NA NDIQ