Toshkovski: Sjellja e kryeministrit Xhaferi ndaj punonjësve të MPB-së është e papranueshme

INA
INA

24/02/2024

Ministri teknik i Punëve të Brendshme Pançe Toshkovski, foli në lidhje me videon e djeshme që u shfaq në opinion, ku shihet se si kryeministri teknik Talat Xhaferi pa paralajmërim ka hyrë në ambientet e Sektorit për Çështje Administrative në Tetovë, ku në momentin që zyrtarët e autorizuar ishin duke kryer detyrat e tyre të punës, përcjell Telegrafi.

Ai u shpreh bindje se çdo punonjës në Ministrinë e Punëve të Brendshme meriton respekt maksimal, pavarësisht pozicionit të tyre brenda hierarkisë apo çdo përkatësie. Ai ka theksuar se respekti duhet të shprehët nga të gjithë, pavarësisht se është kryeministër, ministër apo kryen ndonjë funksion tjetër.

“Një sjellje e tillë e kryeministrit ndaj punonjësve, veçanërisht ndaj një kolegu, e konsideroj të palejueshme, të pahijshme dhe të pahijshme për një person që kryen një funksion të tillë dhe aq më tepër për faktin se sipas informacioneve që kam marrë. ajo grua është gruaja e një burri që ka dhënë jetën në kryerjen e detyrave të punës, pikërisht si pjesëtar i Ministrisë së Punëve të Brendshme” tha Toshkovski.

Në këtë drejtim, ministri Toshkovski ka theksuar se të paktën që mund të bëjë kryeministri teknik Talat Xhaferi në këtë moment është të kërkojë falje për sjelljen e tij dhe të përmbahet nga veprime të tilla në të ardhmen. Ai ka shtuar se këto veprime nuk do të kontribuojnë në përmirësimin e punës së institucioneve.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

KSHZ-Komisioni

Akreditohen 942 vëzhgues, gazetarë dhe përkthyes të huaj për zgjedhjet presidenciale

DASH departamenti amerikan

Korrupsioni i rëndë qeveritar dhe dhuna ndaj gazetarëve – raport i DASH për Maqedoninë e Veriut

pasaporta dokumente personale

Dhe në ditën e votimit, qytetarët e Shkupit do të mund të marrin dokumentet e tyre personale

zgjedhje maqedoni

Zgjedhjet presidenciale, të drejtë vote kanë 1.814.317 qytetarë

pompa-benzines-derivatet-naftes

Nga mesnata këto janë çmimet e derivateve të naftës

inbound9208091233378029311

Mexhiti: Zullumi është trashë, do të këputet kësaj rradhe

izet

Mexhiti: Zullumi është trashë, do të këputet kësaj rradhe

gashi

Gashi: Taravari, kandidati i vetëm që përfaqëson shqiptarët

qoku

Bekim Qoku: Erdhi dita Ali opozita

INFO

NA NDIQ