Këto dy shtete të fuqishme pritet ta njohin Kosovën, Toska jep lajmin e mirë!

ina-online
ina-online

6 Gusht, 2023

Gazetarja e njohur shqiptare, Dijana Toska ka dhënë një paralajmërim të mirë se brenda një periudhe të shkurtër dy shtete të rëndësishme ka mundësi ta njohin Kosovën.

Ajo këtë e ka bërë të ditur përmes një postimi në rrjetet sociale, duke shtuar se kjo mund të ndodhë deri në fund të këtij viti.

“Deri në fund të vitit, shpresoj t’i kemi dy njohje të rëndësishme për Kosovën, Vatikani dhe Ukraina…

T’i organizojmë zgjedhjet lokale në mënyrë demokratike për normalizim të situatës në Mitrovicë.

Të punojmë që të jetojmë ditë më të mira si shtet e komb”, shkroi ndër të tjera Toska.

 

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Albin-Kurti1

Kurti: Shumica e sulmuesve në Banjskë, pjesëtarë të Mbrojtjes Civile ose Brigadës Veriore

Ursula von der Leyen

Sot Parlamenti Evropian diskuton për situatën në veri

banjske dhenderri serb

Dhëndri serb i shqiptarëve: Nuk kam frikë nga Policia e Kosovës, jemi bërë miq (VIDEO)

baza ushtarake serbe

Kjo është baza e re ushtarake serbe që po ndërtohet në afërsi të kufirit me Kosovën (FOTO)

Kudusi Lame

Gjeneral Lama: Aleksandër Vuçiqi, komandant i paaftë dhe frikacak…

German Foreign Minister Annalena Baerbock speaks during a news conference following a meeting with her Polish and French counterparts in Lodz, Poland March 1, 2022. Tomasz Stanczak/Agencja Wyborcza.pl via REUTERS ATTENTION EDITORS - THIS IMAGE WAS PROVIDED BY A THIRD PARTY. POLAND OUT. NO COMMERCIAL OR EDITORIAL SALES IN POLAND.

Gjermania “thirrje urgjente” Beogradit të ulë numrin e trupave në kufi

vucic-1

Plani mizor i Vuçiqit, gjenerali shqiptaro-amerikan zbardh prapaskenat: Planifikon rrëmbimin e policëve të Kosovës!

Canak

Sulmi terrorist në veri, Çanak: Inteligjenca perëndimore e dinte, kurthi për Vuçiçin

pasaporta-e-kosoves-800x460-1

Ambasada Gjermane: Kush ka pasaportë të Kosovës, nga 1 janari lëvizë pa viza në zonën Shengen

INFO

NA NDIQ