Tottenham gati 120 milionë euro për dy futbollistë

ina-online
ina-online

16/02/2024

Tottenham ka gjetur qetësinë në pankinë me Ange Postecoglou, i cili po bën mjaft mirë në stolin e londinezëve dhe po lufton për një vend në zonën Champions, ndërkohë që drejtuesit po punojnë për t’i përforcuar organikën në merkaton e verës.

Spurs kanë hedhur sytë nga Barcelona, ku pëlqehen jashtëzakonisht shumë dy futbollistë që kanë lënë pak ose aspak gjurmë, sulmuesi brazilian Raphinha dhe mesfushori holandez Frenkie De Jong.

Të parin Tottenham provoi ta marrë edhe verën e kaluar, por nuk ia doli dot, pasi Barcelona rriti ndjeshëm pretendimet. Megjithatë tashmë edhe vetë Raphinha duket i vendosur të lërë Barcelonën, ashtu si De Jong, që është duke luajtur sezonin e pestë me katalanët dhe nuk ka arritur të shndërrohet në titullar të padiskutueshëm.

Londinezët janë duke përgatitur një ofertë prej 120 milionë eurosh, për të marrë në Premier League të dy futbollistët, shifër kjo që josh jo pak Barcelonën, pasi vetëm në këtë mënyrë mund të investojë për të sjellë lojtarë të tjerë në “Camp Nou”.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

shkendija

Shkëndija e “shkatërron” Sileksin në Tetovë, Struga ndalet me barazim

manchester united

Manchester United tremb PSG-në me çmimin e Rashford

futboll

Panik në kampionatin italian, lojtari i Romës “shembet” në fushë

myrto uzuni

VIDEO/ Myrto Uzuni shënon golin e 10-të në La Liga, e feston me “shqiponjë”

MUNICH, GERMANY - APRIL 01: Kingsley Coman (C) of Bayern München celebrates scoring the 4th team goal during the Bundesliga match between FC Bayern München and Borussia Dortmund at Allianz Arena on April 01, 2023 in Munich, Germany. (Photo by Alexander Hassenstein/Getty Images)

Bayern Munich nis bisedimet me tre herë fituesin e Ligës së Kampionëve për postin e trajnerit

XHAKA GRANIT

Xhaka pasi fitoi titullin me Leverkusenin: Shkruam historinë, secili nga ne në klub tani është legjendë

Jasir Asani

FOTO/ I gatshëm për një martesë dhe një familje të madhe, Jasir Asani zbulon kush është vajza që i ka “rrëmbyer” zemrën

adrion pajaziti

Adrion Pajaziti, lojtari më i mirë i muajit mars në Premier Ligën 2

broja

Gazetari anglez tregon planet e Brojës: Armando synon lart për lëvizjen e radhës

INFO

NA NDIQ