Tottenhami mund ta transferojë Lukakun

ina-online
ina-online

10 Gusht, 2023

Tottenhami mund të bëjë lëvizjen e menjëhershme për zëvendësimin e sulmuesit Harry Kane, nëse kapiteni i Anglisë zyrtarizohet te Bayern Munichu.

Tottenhami do të mundohet t’i sigurojë shërbimet e Romelu Lukakut, që nuk pritet të rikthehet tek Interi, e as të transferohet te Juventusi pasi nuk pëlqehet nga tifozët e “zonjës së vjetër”.

Belgu 30-vjeçar nuk preferon kalimin në Arabinë Saudite dhe dëshiron ta vazhdojë karrierën në Evropë.

Ai në edicionin e kaluar me Interin zhvilloi 37 ndeshje në të gjitha garat.

Pati 14 gola të shënuar e shtatë asistime, ndërsa luajti edhe në finale të Ligës së Kampionëve kur skuadra e tij u mposht nga Manchester City.

U kritikua për numrin e madh të rasteve të shpërdoruara.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Modric-800x445

David Beckham nuk ndalet, Modric në “radarin” e Inter Miami

totenham-tottenham

Këto janë 11-shet startuese të derbit londinez mes Arsenal dhe Tottenham

coman-bajern-psg-

VIDEO/ PSZH fiton me “poker” ndaj Marsejës, pa Kilian Mbape-n

broja

Broja i emocionuar me rikthimin në fushë pas nëntë muajve

Atletico-Madrid

Atletico fiton derbin e Madridit

adnan-januzaj

Januzaj nga La Liga sërish rikthehet te Premier Liga

vinicius

Realit i rikthehet ylli brazilian, Vinícius gati për derbin e Madridit

massimiliano-allegri_15r5yo9lfzicg1kw8p87d4nrer

Allegri shpërthen pas humbjes: Titulli? Nëse jemi në top katër është sukses

barcelona kampion

Përmbysja e çmendur e Barcelonës ndaj Selta Vigos

INFO

NA NDIQ