Tragjedi në Itali, humb jetën në aksident 19-vjeçarja shqiptare dhe mikesha e saj

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

05/03/2023

Një 19-vjeçare me origjinë shqiptare ka humbur jetën në Itali, si pasojë e një aksidenti automobilistik.

Mediat italiane shkruajnë se, 19-vjeçarja, Eralda Spahillari, ishte drejtuesja e makinës, dhe dy nga 3 pasagjerët kanë marrë plagë të rënda, ndërsa një e mitur ka ndërruar jetë.

Ngjarja ka ndodhur në Motta di Livenza (Treviso). Vdes shqiptarja në një aksident në Motta di Livenza (Treviso).

Makina e Eralda Spahillarit, u përplas me një pemë, duke sjellë vdekjen e saj dhe të shoqes, Barbara Brotto, 17-vjeç. Pavarësisht ndihmës, vajzat ndërruan jetë në spital.

TË FUNDIT
2 ditë
Ky është vendi evropian për të jetuar, pushimi vjetor deri 5 javë dhe rroga mesatare deri 5.000 euro
2 ditë
Përleshje mes tifozëve anglezë dhe atyre serbë, shkak janë bërë shqiptarët (VIDEO)
3 ditë
FOTO/Me baba italian dhe nënë shqiptare, voglushja nis të qajë kur Italia shënon ndaj Shqipërisë
3 ditë
"Si shqiponjë në stadium", fustani i vajzës nga Prishtina rrëmben vëmendjen në Dortmund
3 ditë
“Kur të thotë gjermani aty hahet më mirë” – Rama befasohet nga restoranti i shqiptarëve në Gjermani

ME TE LEXUARA

No data was found

LEXO MË SHUMË

danimarka kopenhagen

Ky është vendi evropian për të jetuar, pushimi vjetor deri 5 javë dhe rroga mesatare deri 5.000 euro

perleshje tifozet serb

Përleshje mes tifozëve anglezë dhe atyre serbë, shkak janë bërë shqiptarët (VIDEO)

voglushja qan

FOTO/Me baba italian dhe nënë shqiptare, voglushja nis të qajë kur Italia shënon ndaj Shqipërisë

shqiptarja fustan

“Si shqiponjë në stadium”, fustani i vajzës nga Prishtina rrëmben vëmendjen në Dortmund

edi rama

“Kur të thotë gjermani aty hahet më mirë” – Rama befasohet nga restoranti i shqiptarëve në Gjermani

Accident or crime scene cordon tape, police line do not cross. It is nighttime, emergency lights of police cars flashing blue, red and white in the background

17 vjet burg për shqiptarin nga Maqedonia që vrau gruan në Zvicër

burek king

Burek King-u i shqiptarëve e humb betejën ligjore me Burger King

nefail maliqi

Tribune de Genėve: Një gazetar shqiptar në Gjenevë kërkon ngritjen e bustit të heroit zviceran Guillaume Tell në Kosovë

Uljan Sharka

Një djalosh shqiptar krijon kompaninë e parë të Inteligjencës Artificiale në Itali me vlerë mbi 1 miliardë dollarë

INFO

NA NDIQ