Tragjedi në një familje shqiptare në Greqi: Nëna, babai dhe dy fëmijët e mitur gjenden të masakruar në shtëpi

Iliria News Agency
Iliria News Agency

02/03/2022

Nëna, babai dhe dy fëmijët e tyre të mitur janë gjetur të vdekur në shtëpinë e tyre, në Andravidë të Ilisë, në Greqi.

Vendi i krimit tashmë është rrethuar nga policia dhe në vendngjarje po pritet një mjek.

Mediat lokale raportuan se autori i krimit dyshohet të jetë ish-bashkëshorti i gruas së vdekur.

Autori i dyshuar mund të ketë vrarë çiftin dhe dy fëmijët që ishin, dy dhe një vjeç.

Dy fëmijët e vdekur, të moshës një dhe dy vjeç, janë gjetur brenda shtëpisë me shenja mbytjeje, por kjo nuk është e saktë pasi ata ende nuk janë kontrolluar nga mjeku mjekësor.

Autori i dyshuar kishte me ish-bashkëshorten e vdekur tashmë një fëmijë të moshës rreth 11-12 vjeç.

Fqinjët thanë se fëmija i madh i familjes nuk ishte në shtëpi kur u krye krimi.

Babai dhe nëna u gjetën në oborrin e shtëpisë, me babain me thika në qafë, ndërsa të dy ishin në një pellg gjaku. Sipas dëshmisë së një gruaje, fëmija i madh i familjes ka qenë ai që ka gjetur vëllezërit dhe nënën e tij të gjakosur në shtëpi.

Konkretisht, fëmija kapi vëllanë të vogël që pa përballë dhe e tërhoqi zvarrë në rrugë dhe në kishë për të kërkuar ndihmë, në përpjekje për të shpëtuar atë.

Dy fëmijët u transportuan në qendrën mjekësore, por fatkeqësisht ishte tepër vonë. Sipas informacioneve të para, babai ishte nga Shqipëria dhe nëna nga Rumania.

Shtëpia e përlyer me gjak të familjes fatkeqe në të cilën ata kanë jetuar dy vitet e fundit, ndodhet prapa kishës së Shën Konstantinos.

Forcat e policisë ndodhen në shtëpi. Fatkeqësisht ka indikacione për vrasje dhe ende nuk dihet se çfarë ka ndodhur realisht. Mjeku mjekësor i cili tashmë ndodhet në vendngjarje pritet të zbardhë rastin./Ora News

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

policia gjermane gjermani

Shqiptari (23) arratiset nga policia gjermane me 200 km/h

arm-uniforma-600x360

Ushtria e Maqedonisë ka më pak gra ushtare profesioniste në krahasim me vendet e rajonit

kurti len

Albin Kurti tubim të përbashkët me opozitën në Cyrih të Zvicrës (FOTO)

morine kufiri shqiperi

Kosova e Shqipëria me marrëveshje të re për kalimin pa kontroll kufitar në Vërmicë

stevo pendarovski

Pendarovski flet për sondazhet dhe tregon se kush do ti fitoj zgjedhjet

bdi-ali-ahmeti-cair

BDI më e pasura, me më shumë para se partitë tjera

KSHZ-Komisioni

Këto janë numrat e listave për deputetë që mund të votoni më 8 maj

lypsar shkup

Nga papunësia, fëmijët i detyrojnë të kërkojnë lëmoshë – Dita Ndërkombëtare e Fëmijëve në Rrugë

Kurti

Kurti: Një grua u vra mizorisht nga një vrasës burrë, drejtësia të veprojë pa vonesa

INFO

NA NDIQ