Tragjedi në Veles: Një djalë rreh dhe plagos me armë zjarri të dashurën, dërgohet me urgjencë në spital

Iliria News Agency
Iliria News Agency

26/01/2023

Herët në mëngjes në Veles, një vajzë (25) është rrahur nga bashkëshorti i saj i pamartuar dhe është dërguar në spitalin e Velesit me një plagë arme në stomak, raportojnë mediat lokale, përcjellë Klan M. Këtë incident monstruoz e ka konfirmuar SPB Veles.

”Sot në ora 07:47 në SVR Veles nga Emergjenca Mjekësore Veles është raportuar se tek ta është sjellë një grua 25 vjeçare me lëndime trupore të shkaktuara nga bashkëshorti i saj i pamartuar. Po ndërmerren masa për zbardhjen e rastit” – thonë nga SVR Veles.

Portali lokal Batali.net bën të ditur se vajza përveç plagës me armë zjarri ka pasur edhe lëndime të dukshme në fytyrë që duken si lëndime nga rrahja, se vajza është sjellë në gjendje të vetëdijshme por nuk ka pranuar t’u përgjigjet pyetjeve të mjekëve.

Ngjarja e tmerrshme është konfirmuar nga zëdhënësja e spitalit të Velesit, Elena Klumova.

”Në ora 08:30 është pranuar një vajzë 25 vjeçare me plagë nga arma e zjarrit në pjesën e poshtme të barkut dhe është dërguar në Qendrën Urgjente të Klinikës në Shkup, tha ajo. /KlanMacedonia/

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

bujar osmani

Sulmi i Iranit ndaj Izraelit, Osmani: Dje paralajmërova, t’i themi stop fushatës së zezë dhe luftës hibride

IMG_1055

Mexhiti në Kumanovë: Na duhen njerëz që punojnë, e jo që flasin dhe zhvasin

IMG_1054

Taravari: Fitorja jonë vjen për shkak të bashkimit, nuk ka alternativë tjetër përveç ndryshimit

2e2960a3-c8a2-44b9-b1e2-1a8b2b89134c

Kasami nga Kumanova: Ndryshimi po vjen! VLEN së shpejti do udhëheq Qeverinë dhe të gjitha komunat shqiptare

IMG_1049

Fronti Europian në Prespë/ Ahmeti: Fronti Europian dinë vetëm të fitojë

FB_IMG_1713028144302

Taravari takim në Kumanovë me Shpëtim Pollozhanin: Shumica e të burgosurve politikë në raste të montuara janë shqiptarë

stevo pendarovski

Pendarovski: Nuk ka plan “B” për ndryshimet kushtetuese, vetëm plan “A”

bujar osmani

Osmani: Marrëveshja e Ohrit ma ka mundësuar që të mbërrij të bëhem kryetar i gjysmës së botës!

Arben Taravari VLEN

Taravari: Maqedonia e Veriut prodhuese e sigurisë – BE, SHBA dhe NATO janë aleatët tanë të pazëvendësueshëm

INFO

NA NDIQ