Tragjedia e mbrëmshme në Serbi, zbulohet identiteti i burrit që vrau 8 e plagosi 13 persona ( FOTO)

Iliria News Agency
Iliria News Agency

05/05/2023

Në të shtënat që ndodhën mbrëmë në Mlladenoc të Serbisë, sipas informacioneve të para dhe jozyrtare kanë mbetur të vrarë tetë persona, ndërsa 13 prej tyre janë plagosur.

Në terren ndodhen edhe pjesëtarët e Njësisë Speciale Antiterroriste (SAJ), me mjete të plota, si dhe xhandarmëria, të cilët prej disa orësh janë në kërkim të Urosh B., i cili mbrëmë vrau tetë persona dhe plagosi 13 me të shtëna nga një pushkë automatike.

Një helikopter fluturon mbi zonën përreth Mlladenovacit gjatë gjithë kohës.

Dy të lënduar të moshës 21 dhe 23 vjeçare janë vendosur në spitalin Dragiša Mišovic, të cilëve iu është nënshtruar operacioni, por jeta e tyre është ende në rrezik, raporton RTS.
600 pjesëtarë të njësive speciale u angazhuan në kërkimin e sulmuesit. Policia po përdor dron, ndërsa në të njëjtën kohë po kontrollon shtëpitë dhe shtëpitë, sipas Radio Beogradit.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

urim etemi bilall kasami

Kasami prezanton prurjen e radhës në Lëvizjen BESA

lsdm mitrevski kovacevski zecevic kryesia

LSDM dorëzon në Kuvend propozim-ligjin kundër rritjes së pagave për funksionarët

fejzi hajdari

Hajdari: Kandidatët shqiptarë garë për nënshkrime, kandidatët maqedonas për president

radoicic radojcic spiric

VIDEO: Radoiçiq grushton ish-kryetarin ilegal të Mitrovicës së Veriut

card-trump

Made in Veles: Kartelat ‘milionëshe’ me portretin e Trumpit

pendarovski bujar osmani

Pendarovski me 400 euro rrogë do të shpërngulej nga Maqedonia, Osmani me mbi 2.500 euro rrogë thotë se mund të detyrohet të marrë borxh! Qytetarët si ia dalin?

Oleksiy Goncharenko

Deputeti ukrainas porosi për Kosovën: Armatosuni, askush nuk ju mbron!

MVR-polici-a-1-750x430

(VIDEO) Hetohet lidhja ndërmjet vrasjes në Bllacë dhe djegies së lokalit në Çair

burgu manastirit

Shpërthen zjarr në burgun e Manastirit, lëndohet një i burgosur

INFO

NA NDIQ