Tragjike në Gjermani, sherri midis të rinjve i merr jetën futbollistit 15-vjeçar

INA
INA

1 Qershor, 2023

Një ngjarje shokuese ka ndodhur gjatë një turneu futbollit të zhvilluar në Frankfurt të Gjermanisë, teksa një futbollist 15-vjeçar ka humbur jetën në mënyrë tragjike pas një sherri me një prej kundërshtarëve të tij.

Sipas raportimeve nga mediat lokale, Policia gjermane tha se ngjarja ka ndodhur në Frankfurt pas një ndeshjeje në një turne ndërkombëtar të të rinjve, përcjell abcnews.al.

Lojtari 15-vjeçar i skuadrës gjermane është përleshur me një nga kundërshtarët dhe ka marrë lëndime të rënda në kokë, teksa që nga dita e dielë, ai kishte përjetuar vdekje klinike.

Ndërkaq, Policia mësohet të ketë dhe një të dyshuar konkret për ngjarjen, teksa për momentin në paraburgim ndodhet një lojtar 16-vjeçar i skuadrës së Metz.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_5656

Reagon kryetari i KF Bashkimi nga Kumanova, Armend Destani për incidentin ndaj Sasës, ka një kërkesë për Komisionin Disiplinor (VIDEO)

IMG_20231001_191904

Klubi “Bashkimi2002” nga Kumanova shkëlqen në turneun ndërkombëtar, 8 medalje të arta

raphina-rafinja

“Goditet” Barcelona, Raphinha do të mungojë gati një muaj

myrto uzuni

Lajm i mirë për Kombëtaren shqiptare, Uzuni grumbullohet me Granadan për ndeshjen e sotme

kombetarja fitore shqiperi

Muaji tetor është “zjarr” për ekipet kombëtare, nga përfaqësuesja A dhe Shpresa, te skuadrat e tjera zinxhire dhe femrat

xherdan shaqiri

Shaqiri asiston në fitoren e Chicagos

mourinho

Trajneri i madh pritet ta zëvendësojë Mourinhon te Roma

Ronaldo Al Nassr

Cristiano Ronaldo shënon dhe asiston në fitoren e Al Nassr

barcelona

Sergio Ramos i dhuron fitoren Barcelonës… (FOTO)

INFO

NA NDIQ