Trajanov: Partitë e vogla nuk janë të përfshira në Qeveri

Iliria News Agency
Iliria News Agency

11/01/2022

Lideri i Lidhjes Demokratike, Pavle Trajanov në emisionin 24 Analizë theksoi se,Maqedonia kakojë që është pa qeveri dhe se procesi me zgjedhjet lokale ka zgjatur shumë.

“Jemi në një situatë të vështirë dhe pandemia është një nga problemet në vend. Nëse do të ekzistonte mundësia për të formuar një qeveri më të gjerë mes dy partive kryesore, nuk do të kishim një përbërje të tillë që është e pabalancuar etnikisht.

Partitë propozojnë dhe rekrutojnë ministra dhe nuk pres që të gjithë të përfshihen në mënyrë të barabartë. Për mua është vendimtare që në periudhën e ardhshme të analizohet puna e kryeministrit dhe të gjithë ministrave veç e veç dhe kështu do të ketë dinamikë të shtuar në departamente të caktuara. Partitë më të vogla nuk janë të përfshira në Qeveri – tha Trajanov. (INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

punetor ndertimi

Maqedonia e Veriut ka 9 518 vende të lira të punës

naser zyberi

Ziberi: MPB të punojë me më shumë efikasitet në nxjerrjen e dokumenteve personale

Kuvendi Parlamenti maqedonise

Propozim-vendimi për rroga më të ulëta të funksionarëve dhe deputetëve u mbështet nga Komisioni kuvendor për zgjedhje dhe emërime

gazi-baba

Komuna e Gazi Babës në Shkup ende nuk po zbaton gjuhën shqipe

palevski vanja

Avramovska-Madiq: Palevski do të ekstradohet menjëherë pas kompletimit të dokumenteve administrative

azerbejxhan

Hiqen vizat mes Shqipërisë dhe Azerbajxhanit

Aksidenti-600x360

19-vjeçari përplas me makinë një këmbësor në Çair, të lënduar edhe dy të mitur në makinë

xhaferi-1-750x430

Xhaferi: Korridori 8 do të ndërtohet deri në vitin 2027

matura-shteterore-provimi

Matura shtetërore në RMV do të bëhet në salla sportive për të parandaluar kopjimin

INFO

NA NDIQ