Trajanov propozon: Zgjedhje pa qeveri teknike dhe një Njësi Zgjedhore

INA
INA

04/12/2023

Pavle Trajanov nga Lidhja Demokratike deklaroi se në takimin e sotëm të liderëve është përcaktuar për zgjedhje pa qeveri teknike. Maqedonia të jetë me një njësi zgjedhore dhe që raundi i dytë i zgjedhjeve presidenciale dhe parlamentare të mbahet në të njëjtën ditë.

“Raundi I dytë I zgjedhjeve presidenciale dhe parlamenatre të mbahet në të njëjtën ditë, me të vetmin qëllim që të mos krijohen probleme politike dhe të sigurisë. Qeveria Teknike është e panevojshme dhe vetëm pushtetit i konvenon që të relativizoj përgjegjëisnë për gjendjen katastrofike në shtet, kolapsin e institucioneve dhe vjedhjen e ëprditshme të qytetarëve”, tha Trajanov. /Alsat.mk

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

arber ademi

Ademi: Vazhdojmë me mbështetjen e të gjitha Universiteteve në vend!

matura-shteterore-provimi

Provimi i maturës shtetërore sivjet më 1 dhe 8 qershor

xhemail jusufi

BDI zgjodhi shefin e shtabit zgjedhor në Tetovë

stevo-pendarovskiii-780x470-1

PRSD mbështet rikandidimin e Pendarovskin për president

moti-1

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Spitali-i-Strugs-600x360-1

Sulmohet motra medicinale në Spitalin e Strugës

aksident kollar

Makina bie në lum në rrugën Kërçovë – Strazhë në afërsi të fshatit Kollare (VIDEO)

arben taravari kumanove

Sot në Gostivar konventa e promovimit të kandidatit presidencial, Arben Taravari

IMG_9416

ASH e Selës tubim në Tetovë (VIDEO)

INFO

NA NDIQ