Trajanovi me kushte për mandatarin Kovaçevski

Iliria News Agency
Iliria News Agency

05/01/2022

Lideri i Lidhjes Demokrate, Pavle Trajanov tha se kjo parti me një deputet ka kushtet e saj për të votuar zgjedhjen e qeverisë së re në Kuvend.

Arsyet e mundshme janë mospajtimi me planet programore të LSDM-së dhe përzgjedhja e kuadrove të duhura për ministra.

Në një deklaratë, Trajanov kërkoi nga mandatari Kovaçevski që të pranojë një njësi zgjedhore për zgjedhjet e ardhshme.

LD e Trajanovit mori një vlerësim prej 0.1% në sondazhin e fundit të IPSOS.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Zgjedhje votime vota Maqedoni

Disa nga rezultatet jo zyrtare nga rajoni i Tetovës

arber

Ademi: Sot populli foli

Bilall Kasami

Kasami: Dalja e votuesve e lartë, po tregohet vendosmëri për ndryshim

vlen

VLEN: Në Likovë vjedhje masive të votave, mbushje dhe treni bullgar

MPB-policia-maqedonise

Arrestohen pesë persona, fotografuan fletëvotimet

kumanove hotel kristal

Mbyllet vendvotimi 1075 në Gjimnazin e Kumanovës

likov

Procesi në Likovë po zhvillohet pa pengesa. Fetai: Në zonat rurale fluksi më i madh është pas orës 15

Zgjedhje votime vota Maqedoni

KSHZ: 35.89 % votuan deri në ora 15:00

Screenshot_2024-04-24-16-05-49-430_com.facebook.katana-edit

Shefik Bajrami shkel rëndë urdhrat e Ministrisë së Brendhsme, nxjerr nga shtabi i SPB – Tetovë policët e deleguar për të qenë pjesë të shtabit

INFO

NA NDIQ