Trajneri gjerman vendos një rekord të ri në Premier Ligë

INA
INA

27/12/2023

Trajneri gjerman, Jyrgen Klop, ka vendosur një rekord të ri në Premier Ligë pas fitores së Liverpulit në “Boxing Day” ndaj Barnlit, në transfertë me rezultatin 0-2.

Sipas faqes së specializuar të statistikave “OPTA”, Klop tani ka fituar gjashtë ndeshje në “Boxing Day”, duke u bërë trajneri i pare, me një rekord prej 100 për qind të fitoreve në këtë ditë, në historinë e Premier Ligës.

Për Liverpulin kjo ishte ndeshja e tyre e fundit për vitin 2023, ndërsa vitin 2024 do ta nisin në një përballje ndaj Njukasëllit, më 1 janar në stadiumin “Anfilld”.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Liga e Evropes Europa League

Katër ndeshje të tjera emocionuese në “FA Kupën” e Anglisë

mbape real

Mesazhi i Macronit për Mbappen që po bën xhiron e botës: Do na futësh në telashe!

kloop

Lista me 14 lojtarë të Liverpoolit tani janë të lirë për të thyer rregullin e rreptë të Klopp

belingam real madrid

Real Madrid vendos rekord historik në mbrojtje pa dy qendërmbrojtësit dhe portierin kryesor

haland

Erling Haland shënon 5 gola, Man. Siti shpartallon Lutonin

dybala

Shënoi tre gola ndaj Torinos, Dybala: Te Roma shijoj të tashmen, dua të fitoj trofe!

Ilir-Daja-

Ilir Daja vazhdon kontratën me Ballkanin deri në vitin 2026

xhaka-zvicra

Xhaka: Jam shqiptar, me babë, babgjysh e gjak

Mesi ronaldo

Ronaldo apo Messi? Ja si përgjigjet Deco

INFO

NA NDIQ