Trajneri i Al Hilal kontakton Joao Felixin

Picture of INA
INA

07/08/2023

Klubi saudit, Al Hilal, është përfshirë në garën për shërbimet e anësorit të Atletico Madridit, Joao Felix.

Trajneri Jorge Jesus i ka telefonuar disa herë bashkëkombësit të tij duke i kërkuar që t’i bashkohet në Saudi Pro League.

Madje, Al Hilal është i gatshëm që t’i ofrojë edhe huazim njëvjeçar dhe gjithçka i mbetet lojtarit që të vendosë.

Dëshira e Felix është që të luajë te Barcelona apo në ndonjë klub tjetër evropian, mirëpo edhe Arabia Saudite tashmë është një opsion. Një gjë është e qartë, 23-vjeçari nuk do të qëndrojë te Atletico.

Në janar të këtij viti, portugezi u huazua te Chelsea, ku arriti të shënonte katër gola në 20 paraqitje.

Mirëpo, trajneri i ri i Bluve, Mauricio Pochettino, ishte kundër idesë për nënshkrimin e kontratës afatgjate, ashtu që ai u kthye te klubi spanjoll.

TË FUNDIT
17 minuta
Francë-Holandë, mbyllet me barazim
2 orë
Austria merr 3 pikë e para në "Euro 2024", Polonia e vogël pa Lewandowskin…
5 orë
Përmbysje e çmendur në Dyseldorf, Ukraina siguron pikët e para në Euro 2024
5 orë
E shpjegon UEFA: Ja çfarë i duhet Shqipërisë për të kaluar grupin
7 orë
Kontratë 2 vjeçare dhe me opsion rinovimi, Jasir Asani arrin marrëveshjen me ekipin e La Liga

ME TE LEXUARA

1 ditë
“Hysaj dështon sërish, masakrohet në rrjet”, ish-futbollisti Sokol Kushta: Këto janë gabimet e radhës
15 orë
Arsenali vihet në kërkim të transferimit të parë të verës – bën ofertë zyrtare për yllin e Euro 2024
5 orë
Përmbysje e çmendur në Dyseldorf, Ukraina siguron pikët e para në Euro 2024
1 ditë
Renditja e FIFA-s: Rënie për Maqedoninë e Kosovën, Shqipëria nuk lëviz
14 orë
Komenti i guxishëm dhe i sinqertë i një vajze serbe
2 ditë
Xherdan Shaqiri futet në histori dhe bëhet futbollisti i vetëm Europian
2 orë
Austria merr 3 pikë e para në "Euro 2024", Polonia e vogël pa Lewandowskin…

LEXO MË SHUMË

fbl-euro-2024-match20-ned-fra-600x360

Francë-Holandë, mbyllet me barazim

IMG_3458

Austria merr 3 pikë e para në “Euro 2024”, Polonia e vogël pa Lewandowskin…

IMG_3457

Përmbysje e çmendur në Dyseldorf, Ukraina siguron pikët e para në Euro 2024

kombetarja

E shpjegon UEFA: Ja çfarë i duhet Shqipërisë për të kaluar grupin

Jasir Asani

Kontratë 2 vjeçare dhe me opsion rinovimi, Jasir Asani arrin marrëveshjen me ekipin e La Liga

xhaka zvicer

Xhaka sfidon gjermanët me një mesazh luftarak!

uk lushi

Lushi: Mirlind Daku duhet të pezullohet, nëse vërtetohet se ka fyer serbët e maqedonët

arber hoxha

Mori duartrokitjet e të gjithëve, Arbër Hoxha: Besojmë te fitorja ndaj Spanjës

Spanja Luis De La Fuente

E konfirmon trajneri i Spanjës: Ndaj Shqipërisë luajmë me rezerva

INFO

NA NDIQ