Trajneri i Anglisë kërcënon “yjet” e tij për mosgrumbullim në Europian!

ina-online
ina-online

18/03/2024

Trajneri i Anglisë, Gareth Southgate paralajmëroi dy yjet e skuadrës Marcus Rashford dhe Jack Grealish se nuk e kanë të sigurt grumbullimin për në Euro 2024. Dyshja ka pasur një sezon plot ulje e ngritje dhe trajneri Southgate u shpreh se konkurrenca në kombëtaren e “Tre Luanëve” është e pamëshirshme.

“Ne na intereson shumë ajo që ndodh me lojtarët në klubet e tyre respektive. Vëzhgojmë gjithçka, na interson edhe ajo çfarë ndodh me ta jashtë fushës. Edhe pse sigurisht performanca në fushë është kryesore. Ajo që dua të them është se Rashford dhe Grealish kanë shumë konkurrencë në kombëtare.

Të tjerët po luajnë mirë, Anthony Gordon, Jarred Bowen, po shënojnë dhe punojnë shumë në fushë. Kemi shumë opsione dhe unë nuk mund t’i garantoj askujt një vend për në Europian. Dua lojtarët më të mirë për çdo pozicion. Nga tani deri në fundin e sezonit të gjithë duhet të performojnë në maksimum për ta merituar grumbullimin”, u shpreh Southgate.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

edon-zhegrova

Dëmtohet Edon Zhegrova, ylli dardan humb sfidën ndaj Aston Villas

Anceloti

Ancelotti pas fitores ndaj Cityt: Të gjithë menduan se Reali kishte vdekur, por duhet të dini se Reali nuk vdes kurrë

Pep Guardiola

“ Nuk pendohem për asgjë”/ Guardiola uron Realin pas kualifikimit

Ronaldo Al Nassr

Ronaldo fiton gjyqin ndaj Juventusit, por nuk do të marr aq para se pretendonte

MUNICH, GERMANY - APRIL 01: Kingsley Coman (C) of Bayern München celebrates scoring the 4th team goal during the Bundesliga match between FC Bayern München and Borussia Dortmund at Allianz Arena on April 01, 2023 in Munich, Germany. (Photo by Alexander Hassenstein/Getty Images)

Bayern eliminon Arsenalin dhe kualifikohet tutje

Real Madrid's Brahim Diaz celebrates after he scored the opening goal during the Champions League round of 16 first leg soccer match between RB Leipzig and Real Madrid at the Red Bull arena stadium in Leipzig, Germany, Tuesday, Feb. 13, 2024. (AP Photo/Matthias Schrader)

Real Madridi e fiton dramën e madhe, e eliminon Man Cityn

champions-logo

Këto janë ndeshjet gjysëmfinale të Ligës së Kampionëve

akil

Arrestohet Akil Gjakova

mbape real

Mbappen e pyesin mos ka ndërruar mendje për largimin, kjo ishte përgjigja e sulmuesit francez

INFO

NA NDIQ