Trajneri i Çekisë flet para duelit vendimtar me Shqipërinë

Picture of ina-online
ina-online

11/10/2023

Trajneri i Kombëtares së Çekisë, Jaroslav Silhavi ka folur pak ditë para ndeshjes vendimtare kundër Shqipërisë, e vlefshme për kualifikimet për Kampionatin Evropian “Euro 2024”.

Shqipëria dhe Çekia do të përballen më 12 tetor (e enjte) nga ora 20:45 në stadiumin “Air Albania” në Tiranë. Silhavi përveç vlerësimit të tij për lojën e parë në Çeki dhe atë në Tiranë pas pak ditësh, foli edhe për atmosferën elektrizuese që i pret nga tifozët shqiptarë në “Air Albania Stadium”.

“Ndeshja me Shqipërinë ishte shumë e keqe. Prisnim të kishim dy pikë më tepër, por tani e kemi situatën edhe më keq. Mendoj se ata do të luajnë njëjtë si këtu. Polonia luajti me ta atje dhe humbi. Ata ia dolën të mundnin favoritin dhe nuk do të jetë e lehtë përpara atij publiku”, ka thënë Jaroslav Silhavy për “Sport.ceskatelevize.cz”

TË FUNDIT
6 orë
Lëndimet, Turqia humb lojtarin e katërt në “EURO 2024”?!
9 orë
“Do të ishte qesharake”, Kroos: Nëse nuk e mendoja suksesin, nuk do të isha kthyer
9 orë
Gennaro Gattuso del sërish në skenë, do të ulet në stolin e Hajduk Splitit
9 orë
Mediat italiane analizojnë Shqipërinë, ja si e vlerësojnë ato ekipin e Sylvinhos!
9 orë
Thiago Motta zyrtarizohet si trajneri i Juventus

ME TE LEXUARA

9 orë
Gennaro Gattuso del sërish në skenë, do të ulet në stolin e Hajduk Splitit
9 orë
“Do të ishte qesharake”, Kroos: Nëse nuk e mendoja suksesin, nuk do të isha kthyer
1 ditë
Kombëtarja “top”, asnjë kuqezi s’ka lëndime
6 orë
Lëndimet, Turqia humb lojtarin e katërt në “EURO 2024”?!
1 ditë
Guardiola: Këto janë shtetet favorite në EURO 2024
1 ditë
EURO 2024: Disa fakte për Kampionatin Evropian në Gjermani
1 ditë
Chelsea bën marrëveshje me Aston Villan, merr sulmuesin dhe jep mesfushorin?
1 ditë
Real Madridi synon Theo Hernandezin nëse dështon transferimi i Davies

LEXO MË SHUMË

kombetarja turke turqia

Lëndimet, Turqia humb lojtarin e katërt në “EURO 2024”?!

toni kroos kros

“Do të ishte qesharake”, Kroos: Nëse nuk e mendoja suksesin, nuk do të isha kthyer

Gennaro Gattuso

Gennaro Gattuso del sërish në skenë, do të ulet në stolin e Hajduk Splitit

kombetarja-kuq-e-zi

Mediat italiane analizojnë Shqipërinë, ja si e vlerësojnë ato ekipin e Sylvinhos!

Thiago Motta

Thiago Motta zyrtarizohet si trajneri i Juventus

kombetarja kuq e zi

Kuqezinjtë të motivuar për Europianin/ Laçi: Mezi presim të zbresim në fushë

kombetarja

Ndeshja Shqipëri-Itali me DJ dhe në ambient të hapur në Kumanovë

belingam real madrid

Real Madridi synon Theo Hernandezin nëse dështon transferimi i Davies

CHelsea

Chelsea bën marrëveshje me Aston Villan, merr sulmuesin dhe jep mesfushorin?

INFO

NA NDIQ