Trajneri i Danimarkës: Jam lodhur shumë nga ky rregull qesharak i ofsajdit

Picture of INA
INA

30/06/2024

Trajneri i Danimarkës, Kasper Hulmand, flet pas humbjes 2-0 nga Gjermania në Euro 2024. Ai kishte ankesa për arbitrimin pasi një gol në minutën e 50-të nga Danimarka u anulua për shkak të një pozicioni jashtë loje, por dy minuta më pas ishte Gjermania që fitoi penallti për të kaluar në avantazh.

“Ndeshja u vendos nga dy vendime të VAR-it. Ishte një offside me një centimetër dhe një penallti disa minuta më vonë… Jam lodhur shumë nga ky rregull qesharak i ofsajdit. Ne nuk mund t’i bëjmë mbrojtësit të vrapojnë me duart pas shpine. Është zhgënjyese dhe futbolli nuk është ai që duhet të jetë”, tha Hulmans.

“Le të mendojmë dhe të shohim se si mund ta përmirësojmë ekipin. Unë kam një ekip të madh me lojtarë të mëdhenj që mbështesin njëri-tjetrin. Jam krenar për ekipin tim, i cili ka një të ardhme të ndritur. Vitet e fundit kemi treguar se jemi afër skuadrave të mëdha, por ende diçka na mungon”, vijoi trajneri i Danimarkës.

TË FUNDIT
3 orë
Berat Gjimshiti drejt largimit nga Atalanta, milionat e “rrëmbejnë” kapitenin e Kombëtares
5 orë
Struga shënon fitore ndaj Pyunik në raundin e dytë të Conference League
6 orë
Mirlind Daku në formë të mirë, bëhet pjesë e formacionit të javës në Rusi
6 orë
Armando bëhet me ekip të ri, prezantohet te kampionët
6 orë
250 mijë euro në arkat e Tiranës, portieri i bardhebluve drejt gjigantëve gjermanë

ME TE LEXUARA

6 orë
Armando bëhet me ekip të ri, prezantohet te kampionët
6 orë
Mirlind Daku në formë të mirë, bëhet pjesë e formacionit të javës në Rusi
1 ditë
Sylvinho dhe stafi i tij e vazhdojnë kontratën me FSHF-në
5 orë
Struga shënon fitore ndaj Pyunik në raundin e dytë të Conference League
1 ditë
Dy ekipe shqiptare dhe Thomas Strakosha zbresin në fushë, ndeshje interesante sonte në Conference League
3 orë
Berat Gjimshiti drejt largimit nga Atalanta, milionat e “rrëmbejnë” kapitenin e Kombëtares
1 ditë
Sot nisin Lojërat Olimpike “Parisi 2024” me këto dy sporte
19 orë
Messi reagon pas një ngjarje të çuditshme

LEXO MË SHUMË

berat gjimshiti

Berat Gjimshiti drejt largimit nga Atalanta, milionat e “rrëmbejnë” kapitenin e Kombëtares

struga trim lum

Struga shënon fitore ndaj Pyunik në raundin e dytë të Conference League

mirlind daku

Mirlind Daku në formë të mirë, bëhet pjesë e formacionit të javës në Rusi

armando sadiku

Armando bëhet me ekip të ri, prezantohet te kampionët

Mustafa Abdullahu

250 mijë euro në arkat e Tiranës, portieri i bardhebluve drejt gjigantëve gjermanë

broja sylvinjo silvinjo

Pse vetëm një vit kontratë me Shqipërinë, flet për herë të parë Sylvinho

kombetarja tifozet kuq e zi

UEFA nuk i ndahet Shqipërisë, kombëtarja dënohet një muaj pas Europianit

decic

Fitore e madhe e skuadrës shqiptare në Gjeorgji! Triumfoi i parë në Evropë

ansu fati

​Lëndohet ylli i Barcelonës

INFO

NA NDIQ