Trajneri i Dortmundit Edin Terziç shpërthen në lot pas finales, Murinho shkon ta ngushëllojë

Picture of ina-online
ina-online

02/06/2024

Borusia Dortmund humbi mbrëmjen e djeshme, ndoshta ndeshjen më të rëndësishme të dekadës së tyre, duke u mposhtur në finalen e Ligës së Kampioneve nga Real Madridi 0-2. Për trajnerin e gjermanëve Edin Terziç, ishte finalja e parë që drejtonte një ekip, dhe normalisht nga mos patja e një eksperience në finale, përfundoi duke e humbur.

Pas përfundimit të takimit, Murinho, një trajner me famë botërore dhe fitues i kompeticionit në dy herë, u pa duke hyrë në fushën e lojës dhe ngushëlluar trajnerin gjerman që nuk i kursej lotët. Ai u pa duke e përqafuar dhe i tha disa fjalë që më pas u zbuluan nga “TNT Sports”, që më pas e mori portugezin në intervistë:

“I thashë se është shumë, shumë e vështirë. I thashë që koha nuk do të të ndihmojë… por duhet të jesh shumë krenar! Për pjesën tjetër të karrierës, të jetës sepse ti ishe fantastik si trajner, nuk mund të bësh më shumë, trajneri nuk mund të shënojë dhe ta hedhë topin në rrjetë. Kjo është ajo që i ka munguar kësaj skuadre.

Por ata ishin të pabesueshëm, të guximshëm. Ata vërtet bënë një ndryshim në atë që do të thotë të shtysh lart dhe të bllokosh pak më poshtë. Ata mbuluan mirë Viniciusin dhe Rodrigon, nuk humbën kurrë një me një, gjithmonë me mbulimin e duhur. Trajneri duhet të jetë krenar, por nuk do të harrojë”.

TË FUNDIT
2 orë
Danimarka ja del në Mynih, barazon pa gola me Serbinë dhe e lë të fundit në Grupin C
2 orë
Austria mposht Holandën dhe parakalon Francën, dramë në Grupin D
4 orë
“Kemi 21 vite që punojmë, por…” – Tifozat Kuq e Zi me letër publike pasi Shqipëria u eliminua nga EURO2024
6 orë
Huliganët serbë përleshen me policinë gjermane – “Na provokoi një shqiptar”
6 orë
Kuqezinjtë mbërrijnë në Rinas, Sylvinho: Në Gjermani kishte më shumë shqiptarë sesa gjermanë

ME TE LEXUARA

1 ditë
Kurti pas eliminimit të Shqipërisë: Krenar me ju, e ardhmja është premtuese
12 orë
Ylber Ramadani reagon pas eliminimit: Luajtëm fort, treguam karakter në çdo sfidë
1 ditë
FOTO/ Kush ishte shqiptari që hyri në fushë në ndeshjen me Spanjën
11 orë
BBC: Tifozët e Shqipërisë bënë historinë në Euro2024
1 ditë
Shpërthen babai i Ardian Ismajlit për mosaktivizimin e djalit në Europian: Zoti i shkatërroftë ata që ta vodhën ëndrrën
10 orë
Kombëtarja e Shqipërisë niset drejt Tiranës, arrijnë në Rinas në orën 15:00
18 orë
Shqipëri-Spanjë, ja më të mirët e ndeshjes sipas Sofascore

LEXO MË SHUMË

GQ8bv_LXUAA0z6y_sd

Danimarka ja del në Mynih, barazon pa gola me Serbinë dhe e lë të fundit në Grupin C

-900-0-1719338220xcover-2-869

Austria mposht Holandën dhe parakalon Francën, dramë në Grupin D

shqiptaret plisa tifozet kuq e zi

“Kemi 21 vite që punojmë, por…” – Tifozat Kuq e Zi me letër publike pasi Shqipëria u eliminua nga EURO2024

51e6cfb2-db42-4f5b-908a-6e30392d1032-600x360

Huliganët serbë përleshen me policinë gjermane – “Na provokoi një shqiptar”

sylvinjo silvinjo

Kuqezinjtë mbërrijnë në Rinas, Sylvinho: Në Gjermani kishte më shumë shqiptarë sesa gjermanë

kombetarja

Kombëtarja e Shqipërisë niset drejt Tiranës, arrijnë në Rinas në orën 15:00

tifozet kuq e zi

BBC: Tifozët e Shqipërisë bënë historinë në Euro2024

Ylber Ramadani

Ylber Ramadani reagon pas eliminimit: Luajtëm fort, treguam karakter në çdo sfidë

luka modric

Modriç: Nuk e di ku i gjeti arbitri tetë minuta shtesë

INFO

NA NDIQ