Trajneri i Maqedonisë së Veriut “kërcënon” Italinë

Picture of ina-online
ina-online

16/11/2023

“Kur punon në botën e futbollit, gjithmonë shpreson të jesh të suksesshëm. Asgjë nuk ndryshon as nesër, ne nuk jemi këtu për turizëm, duam më të mirën.” Kështu u shpreh trajneri i Maqedonisë së Veriut, Blagoja Milevski, në konferencën për median në prag të ndeshjes kundër Italisë.

“Çdo ndeshje është një histori më vete – shtoi ai, duke folur për takimet e mëparshme me të kaltrit -, nuk mendoj se çfarë besojnë ata.

Fokusi është në atë që duhet të bëjmë në fushë.

Duhet të të jemi në nivel më superior se Italia për të dalë me rezultat pozitiv. Duhet të mbetemi vetvetja”.

Në lidhje me debatin me Luciano Spallettin në barazimin e arritur në Shkupit, Milevski tha se “gjithçka ndodhi duke respektuar rolet tona. Ajo që ndodhi në fushë mbetet atje. Nuk ka probleme mes nesh”.

TË FUNDIT
9 minuta
Bajrami ia theu rekordin rusit, goli i shqiptarit më i shpejti në historinë e Kampionatit Evropian
18 minuta
Gjimshiti flet hapur pas ndjeshjes, çfarë nuk shkoi mirë?
51 minuta
Selektori i Italisë: Duhej ta kishim ndëshkuar më shumë Shqipërinë
60 minuta
Sylvinjo i zhgënjyer nga humbja, por thotë se Kombëtarja ende ka për të bërë
2 orë
Bajrami: Është një ëndërr të luaj për Shqipërinë, Italia ekip i madh

ME TE LEXUARA

7 orë
Zvicra mposhti hungarezët, Shaqiri rezervist
18 minuta
Gjimshiti flet hapur pas ndjeshjes, çfarë nuk shkoi mirë?
7 orë
Ja kush do ta fitojë ndeshjen Itali-Shqipëri sipas sondazhit të UEFA-s
9 minuta
Bajrami ia theu rekordin rusit, goli i shqiptarit më i shpejti në historinë e Kampionatit Evropian
1 ditë
Gjimshiti: “Kemi lindur në shtete të tjera, por në shtëpi ndiqnim zakonet dhe traditat shqiptare”
7 orë
Strugani i famshëm me shqiponjën në fytyrë ndezë atmosferën në Dortmund (FOTO)
15 orë
EURO 2024/ Shqipëri – Itali, si priten të rreshtohen skuadrat
5 orë
“Në shtëpi fiton gruaja... por sot fiton Italia”, çifti italo-shqiptar 'përplasen' për ndeshjen
15 orë
Mes urrejtjes dhe arrogancës nacionaliste: si lindi Kampionati Evropian i futbollit

LEXO MË SHUMË

bajrami

Bajrami ia theu rekordin rusit, goli i shqiptarit më i shpejti në historinë e Kampionatit Evropian

Berat-GJimshiti-82828-780x470

Gjimshiti flet hapur pas ndjeshjes, çfarë nuk shkoi mirë?

spaleti

Selektori i Italisë: Duhej ta kishim ndëshkuar më shumë Shqipërinë

sylvinjo silvinjo

Sylvinjo i zhgënjyer nga humbja, por thotë se Kombëtarja ende ka për të bërë

bajrami

Bajrami: Është një ëndërr të luaj për Shqipërinë, Italia ekip i madh

bajrami gol

Kuqezinjtë munden me përmbysje nga Italia

bajrami

Italia në epërsi në pjesën e parë, Shqipëria e para tundi rrjetën

Goli i Bajramit ndaj Italisë, më i shpejti në histori të Evropianeve (VIDEO)

spanja

Spanja tregon “muskujt” në grupin e kuqezinjve, mposhtin kroatët

INFO

NA NDIQ