Trajneri i Maqedonisë zgjodhi 11 startuese kundër Moldavisë

ina-online
ina-online

22/03/2024

Trajneri i përfaqësueses së Maqedonisë së Veriut, Blagoja Milevski ka përcaktuar përbërjen e 11 startuese të skuadrës së futbollit të Maqedonisë për duelin kontrollues të pasdites së sotme kundër Moldavisë në terren neutral në Antalia të Turqisë.

Milevski vendosi ta fillojë ndeshjen me Dimitrievskin në portë, Iljazovski, Musliu dhe Serafimov në mbrojtje, Çurlinov, Atanasov, Bardhi, Elmas dhe Alioski në mesfushë dhe Miovski e Ristovski në sulm.

Ndeshja fillon në orën 15:30 në fushë në kompleksin “Mardan”.(INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

akil

Arrestohet Akil Gjakova

mbape real

Mbappen e pyesin mos ka ndërruar mendje për largimin, kjo ishte përgjigja e sulmuesit francez

arteta

Arteta uron Alonson dhe Xhakën pas triumfit të titullit

barcelona

Barcelona refuzon një ofertë të majme për Raphinhan, kërkon 20 milionë më shumë

myrto uzuni

Uzuni, një snajperist nga njëmbëdhjetë metra

anceloti

Ancelotti: Guardiola të jetë i qetë, nuk do të bëj magji

xavi

Xavi fajëson gjyqtarin: Liga e Kampionëve për ne përfundoi shkaku i gabimit të tij, ishte katastrofal

Borusia Dortmund

Dortmundi në gjysmëfinale, eliminon Atleticon

ps mbappe

PSG-ja përmbys Barcelonën me fitore bindëse dhe kalon në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve

INFO

NA NDIQ