Trajneri i Milanit tregon pse është ‘aq i lumtur’ me Rafael Leaon

ina-online
ina-online

22 Gusht, 2023

“Është hera e parë” – Pioli tregon pse është ‘aq i lumtur’ me Rafael Leaon.

Stefano Pioli lavdëroi sulmuesin Rafael Leaon gjatë konferencës së tij për shtyp pas ndeshjes së hënës ndaj Bologna.

Kuqezinjtë e nisën sezonin e ri të Serie A me një fitore 2-0 ndaj Bolognas në Stadio Dall’Ara të hënën mbrëma.

Pioli lavdëroi Leaon gjatë intervistës së tij me DAZN pas fishkëllimës së fundit dhe vazhdoi të komplimentonte portugezin gjatë konferencës së tij për shtyp pas ndeshjes.

“Jam shumë i lumtur sepse mendoj se është hera e parë që Leao ka ngërçe. Kur keni ngërçe, do të thotë se keni dhënë gjithçka”, ka thënë fillimisht Pioli.

“Nuk dua t’i shoh lojtarët që kthehen në shtëpi duke thënë ‘Zotëri nuk jam i lodhur, mund të jap ende diçka’. Dua lojtarë që duhet të lirohen sepse kanë ngërçe”.

“Rafa ka superfuqi, por mund të ketë edhe ngërçe nëse vrapon gjatë gjithë lojës”, përfundoi trajneri i Milanit.

Portugezi ishte i rraskapitur dhe e ka larguar topin menjëherë pas fishkëllimës së fundit, i shtrirë në tokë për shkak të lodhjes.

Leao luajti ndeshjen e tij të parë konkurruese me fanellën nr.10, të cilën e mori pas kthimit të Brahim Diaz në Real Madrid në fillim të kësaj vere. Kuqezinjtë shënuan dy gola në 21 minutat e para përmes Olivier Giroud dhe Christian Pulisic.

Djemtë e Piolit luajnë ndeshjen e dytë të sezonit në Serie A të shtunën kundër Torinos në San Siro, në debutimin e tyre në shtëpi në sezonin 2023/24.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Ronaldo Al Nassr

Cristiano Ronaldo shënon dhe asiston në fitoren e Al Nassr

barcelona

Sergio Ramos i dhuron fitoren Barcelonës… (FOTO)

mario balotelli

Balotelli godet rëndë Mourinhon: Duhet të marrë përgjegjësi si burrë

di maria

Di María, “heroi” i triumfit ndaj Portos: “Klasikët nuk luhen, ato fitohen”

anceloti

Ancelotti shigjeton Barcelonën për korruptimin e arbitrave: Diçka shumë serioze, jemi të shqetësuar

vedat-muriqi

Muriqi në mesin e më të mëdhenjve të Mallorcas, po synon t’i kalojë legjendat e klubit

chelsea

“Sherr” në tunel me gjyqtarët, FA ka nisur një hetim për kapitenin e Chelseat…

novak-gjokovic

Djokoviç bën homazhe për terroristët serbë të vrarë në Kosovë! Mediat kroate kritikojnë qëndrimin e tenistit serb…

Pep Guardiola

Guardiola indiferent, nuk e bën dramë eliminimin nga Kupa e Ligës…

INFO

NA NDIQ