Trajneri i Portugalisë vendos një rekord të veçantë

INA
INA

20/11/2023

Portugalia i mbyll me pikët e plota këto kualifikuese, me 10 fitore dhe me një golavarazh mbresëlënës, 36 gola të shënuar, sulmi më i mirë dhe vetëm 2 gola të pësuar.
Një formë fantastike, por edhe historike për Roberto Martinez sepse spanjolli bëhet trajneri i parë që fiton 10 ndeshjet e para në historinë e Portugalisë.

Statistika të çmendura për trajnerin aktual të Portugalisë. Tekniku spanjoll nuk ka humbur asnjëherë asnjë ndeshje kualifikuese për një Euro apo Botëror, qoftë si trajner i Belgjikës apo edhe i Portugalisë.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Screenshot_2023-12-05-18-54-11-222_com.facebook.katana-edit

Klubi i karatesë “Bashkimi” nga Kumanova kërkon mbështetje për kampionatin evropian

Duka

“Shqipëria fiton Evropianin”, Duka “ngacmon” italianët

topi cip 2024

Risi në futbollin evropian, për çfarë do të shërbejë mikroçipi në topin e Euro 2024?

rashica muriqi

Dardanët në vazon e dytë për shortin e Ligës C në Ligën e Kombeve

kombetarja

Shqipëria në vazon e tretë për shortin e Ligës B në Ligën e Kombeve

berat-gjimshiti-djimshiti

Doli nga fusha i dëmtuar pas 18 minutave lojë, mësohet situata e Berat Gjimshitit

Premier-League-1024x659-1

Premier League “dominon” Evropën, akordi i ri i së drejtës së TV sjell miliarda euro në Britaninë e Madhe

Armando Broja

E ardhmja e Brojës në Itali? Ekipi i Serie A planifikon afrimin e sulmuesit “kuqezi” në janar

Luis Suarez

Suarez nuk pushon ja ku do vazhdoj karrierën

INFO

NA NDIQ