Trajneri i ri i Realit, në Madrid flasin për dy emra të bujshëm që mund të rikthehen

Iliria News Agency
Iliria News Agency

27/04/2023

Reali i Madridit është në pritje të vendimit për të ardhmen e Karlo Ançelotit në klub.

Rezultatet në fund të sezonit do të përcaktojnë nëse ai do të vazhdojë dhe do të përmbushë kontratën e tij apo përkundrazi, do të largohet nga drejtimi i skuadrës.

Nga “Cadena SER”, Anton Meana e analizon situatën e italianit kështu: “Mendoj se situata e Ançelotit nuk po përkeqësohet, por as nuk po konsolidohet. Ajo që dimë është se ju pyesni në Madrid dhe ata nuk konfirmojnë se Ançeloti do të jetë trajneri i Realit në sezonin e ardhshëm. Përkundrazi, në Madrid kanë nisur të vënë kontaktet e para me Zinedin Zidanin dhe Zhoze Muronjon”, tha ai./ PANORAMASPORT.AL

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

xherdan shaqiri

Ky është problemi i madh, ja pse Xherdan Shaqiri po shkon në gjykatën federale

Mesi ronaldo

Rregulli i pashkruar në familjen e Ronaldos për Messin – e zbulon motra e tij

leao

“Kritikat? Futbolli është i tillë”, Leao: Ishte bukur që u riktheva te goli pas 5 muajsh

inter

Inter i pandalshëm në 2024-ën, mposht Atalanta-n dhe numëron fitoren e 11-të radhazi

futboll

Këto janë ndeshjet çerekfinale në FA Cup, dy super përballje

albion rrahmani

“Dua të shënoj 20 gola këtë sezon dhe të fitoj trofe” – Albion Rrahmani flet pas paraqitjes spektakolare ndaj UTA Arad

milan

I humbi një orë me vlerë 180 mijë euro, futbollisti i njohur përleshet me një hajdut në një klub nate

Jasir Asani

VIDEO / Jasir Asani fantastik, goditjet e tij nuk ndalen as në stërvitje

Liga e Evropes Europa League

Katër ndeshje të tjera emocionuese në “FA Kupën” e Anglisë

INFO

NA NDIQ