Trajneri Pochettino fillimisht kërcënoi, por në fund “thyhet”…

Picture of INA
INA

27/11/2023

Trajneri i Chelseat, Mauricio Pochettino, ka kritikuar ashpër skuadrën e tij pas humbjes të së shtunës ndaj Newcastle (4-1) dhe është nervoz, por tani për tani, sipas mediave angleze, pozicioni i tij si trajner i ‘bluve’ nuk është në rrezik.

Chelsea është në vendin e dhjetë në tabelën e Premier, jo më pak se 12 pikë larg zonës së Champions, në një sezon në të cilin lojtarët e Pochettinos nuk marrin pjesë në asnjë kompeticion evropian, pasi nuk e kanë fituar një vend të tillë sezonin e kaluar.

Gjithsesi, udhëheqja e Chelseat ruan besimin e saj ndaj Pochettinos, i zgjedhur verën e kaluar për të rikthyer skuadrën e “Stamford Bridge” në krye pas ‘annus horribilis’ 2022-23, kur përfundoi në vendin e 12-të.

Fitorja e madhe 1-4 ndaj Tottenhamit dhe 4-4 ndaj Mançester Sitit të Pep Guardiolës sollën optimizëm te tifozët ‘blu’, duke pasur parasysh përmirësimin e dukshëm në lojën e skuadrës. Por me humbjen ndaj Newcastle-it erdhi dekurajimi, ndërsa drejtuesit e Chelseat besojnë se skuadra është e re dhe projekti i Pochettino ka nevojë për më shumë kohë.

Një Pochettino nervoz u pa pas 4-1 të së shtunës. Ai kritikoi ekipin e tij “se ata ishin të butë në të gjitha aspektet, ata luajtën sikur loja nuk ishte e rëndësishme për ne, mendoj se ishte shfaqja jonë më e keqe deri më tani këtë sezon”.

Madje Pochettino tha se do t’i linte lojtarët pa ditë pushimi të planifikuar për këtë të dielë, por në fund nuk e realizoi kërcënimin. Sulmuesi Nicolas Jackson, për shembull, ishte në Villarreal-Osasuna për të vizituar ish-shokët e tij të skuadrës ‘Groguet’.

TË FUNDIT
3 orë
​Xhaka apo Gjimshiti, sot finalja e Ligës së Evropës
12 orë
Ethet e Europianit sa vjen e po shtohen, fanelat më kërkuara janë nga Zvicra dhe Shqipëria
14 orë
Veprim i jashtëzakonshëm nga Dortmundi para finales së Ligës së Kampionëve me Real Madridin
14 orë
Ronaldo: Krenar që jam kthyer tek Portugalia
14 orë
Haaland zbulon se kur e kuptuan që do ta fitonin Ligën Premier edhe pse gara për titull ishte e hapur

ME TE LEXUARA

14 orë
Mesazhi fantastik i yllit të Man United pasi Kroos njoftoi për pensionim nga futbolli
14 orë
Taulant Seferi konfirmon formë e mirë, vjen goli i 11-të në Arabinë Saudite
14 orë
Haaland zbulon se kur e kuptuan që do ta fitonin Ligën Premier edhe pse gara për titull ishte e hapur
14 orë
Ronaldo: Krenar që jam kthyer tek Portugalia
2 ditë
Gattuso përgatitet për të shkuar në Ligën Saudite...
14 orë
Veprim i jashtëzakonshëm nga Dortmundi para finales së Ligës së Kampionëve me Real Madridin
2 ditë
Zbulohen detajet e kontratës së Thiago Mottas me Juventusin, pritet zyrtarizimi...
12 orë
Ethet e Europianit sa vjen e po shtohen, fanelat më kërkuara janë nga Zvicra dhe Shqipëria
2 ditë
Modriqi udhëheq Kroacinë ndaj Shqipërisë

LEXO MË SHUMË

Screenshot_20240522-185600~2

​Xhaka apo Gjimshiti, sot finalja e Ligës së Evropës

flamuri kuq e zi dhe zvicra

Ethet e Europianit sa vjen e po shtohen, fanelat më kërkuara janë nga Zvicra dhe Shqipëria

Borusia Dortmund

Veprim i jashtëzakonshëm nga Dortmundi para finales së Ligës së Kampionëve me Real Madridin

Ronaldo Al Nassr

Ronaldo: Krenar që jam kthyer tek Portugalia

Haaland

Haaland zbulon se kur e kuptuan që do ta fitonin Ligën Premier edhe pse gara për titull ishte e hapur

taulant-seferi

Taulant Seferi konfirmon formë e mirë, vjen goli i 11-të në Arabinë Saudite

toni kroos kros

Mesazhi fantastik i yllit të Man United pasi Kroos njoftoi për pensionim nga futbolli

CHelsea

Emra shokues në listën e Chelseat për postin e trajnerit pas largimit të Pochettinos

toni kroos kros

Real Madrid, zemërthyer për lamtumirën e Kroos: Legjendë e madhe të klubit tonë, përjetë në zemrat e tifozëve madrilenë

INFO

NA NDIQ