Trajnim i punonjësve në Departamentin për hetime mjeko-ligjore në fushën e mbrojtjes dhe shpëtimit

INA
INA

31/05/2023

Trajnim për punonjësit e Departamentit për hetimehetime mjeko-ligjore në fushën e mbrojtjes dhe shpëtimit sot, rreth orës 12, do të realizohet në rrethin e Ministrisë së Punëve të Brendshme në Shkup, në bashkëpunim me Drejtorinë për Mbrojtje dhe Shpëtim.

Nga MPB-ja njoftojnë se trajnimi do të përfshijë edhe një pjesë praktike, e cila do të zhvillohet në parkingun pas objektit të ri të mjekësisë ligjore dhe do të përfshijë fikjen e zjarrit me aparate zjarri.

“E informojmë opinionin se ky është një trajnim (ushtrim) për të mos krijuar ankth tek qytetarët, thekson MPB.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Naim Murseli Liridon

“Tentativa të tjera për të vrarë Liridonën”- Lala befason me deklaratën: Ja pse nuk i besoj babait të Naimit!

bdi

Kryesia qendrore ia delegon kompetencat, Ali Ahmeti do të vendos për koalicionet parazgjedhore

Arbnor-Maliqi-LD-1130x635-1

LD: Mos nënçmohen studentët

Naim Murseli foto me Behgjet Pacollin

“Prokuroria do hetojë lidhjet e tij me Pacollin”, eksperti: Divorci dhe transaksionet, çfarë fsheh Naim Murseli

LEN lidhja evropiane per ndryshim

LEN kërkon nga pushteti përgjigje: A është i përfshirë Lupço Palevski edhe në organizimin e rastit të montuar “Monstra”?!

besa

Lulzime Ameti: Vendbanimet shqiptare pa autostrada, Qeveria prioritet kazinot

kufi-bllace

Vikendi i zgjatur, shkakton kolona kilometërshe në kufirin e “Bllacës”

Talat Xhaferi

Xhaferi: Festat kombëtare na tregojnë se duhet të ruhet trashigimia shpirtërore

Carshia-e-Shkupit

Maqedoni/Hoxhallarët para politikanëve, besim i ulët në institucionet e shtetit

INFO

NA NDIQ