Trajtimi me lëng limoni dhe vaj ulliri për rininë e fytyrës

Iliria News Agency
Iliria News Agency

25/04/2023

Kombinimi i limonit me vajin e ullirit janë një kombinim i famshëm për të stimuluar dobësimin.

Këta dy përbërës natyralë ndihmojnë trupin tuaj të nxjerrë të gjithë toksinat juaj nëse konsumoni një gotë çdo ditë.

Përveç përfitimeve të brendshme që sjell kjo pije, ju mund ta përdorni edhe për trajtime të jashtme.

Limoni dhe vaji i ullirit janë një mënyrë shumë efikase edhe e trajtimit të problemeve me lëkurën.

AgroWeb.org ju sugjeron një mënyrë të trajtimit të lëkurës me anë të këtij kombinimi perfekt.

Vaji i ullirit është i mbushur me antioksidantë si vitamina A dhe E.

Ndihmon në pastrimin dhe rikuperimin e fytyrës së dëmtuar nga aknet, dielli, tymi i cigareve apo faktorë të tjerë të jashtëm.

Vaji i ullirit funksionon si një zbutës natyral, duke i lënë poret tuaja të pastra që mban larg krijimin e akneve.

Është i këshillueshëm për fytyra delikate pasi do t’i japë fytyrës tuaj një ndjesi pastërtie dhe butësie të mrekullueshme.

Lëngu i limonit është një ilaç natyral që ndihmon në mbylljen e shenjave që shkaktojnë aknet.

Ngjyra e lëkurës tuaj do të jetë më e bardhë dhe më e ndriçuar për shkak se limoni do t’ju sigurojë një pastrim të thellë të saj.

Përzierja e këtyre dy përbërësve do t’ju japë efektin që dëshironi.

Për më shumë lexoni përgatitjen e maskës që AgroWeb.org ju sugjeron.

Përbërësit
2 lugë gjelle me vaj ulliri
2 lugë gjelle me lëng limoni
Përgatitja
Kombinoni dy përbërësit në një enë të vogël dhe trazojini mirë.

Aplikojeni në fytyrë të pastër dhe në qafë duke shmangur zonën poshtë syve.

Lëreni të veprojë për 25 minuta, gjatë kësaj kohe sigurohuni që të vendosni një peshqir rreth qafës për të evituar ndotjen e rrobave nga maska.

Më pas lani fytyrën me ujë të ngrohtë dhe thajeni me kujdes me një pëshqir të butë.

Më pas aplikoni kremin tuaj të përditshëm hidratues./AgroWeb.org

Top Channel

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

barku obez pesha

ISHP: Obeziteti në Maqedoni është në nivel të lartë

Ilir-Demiri-921x614

Demiri: nuk do të ketë incizime pa radhë, terminet për rezonancë magnetike do të publikohen në “Termini im”

stres

Qytetarët e RMV vuajnë nga ankthi dhe tensioni i lartë i gjakut

Veshi-750x470

Ju fishkëllojnë veshët? Ja çka tregon kjo për shëndetin tuaj

mjalti

Hojet e bletëve me vlerat më të mira për shëndetin

klinika zhan mitrev

Klinika Zhan Mitrev 24 vjet – 1 milion ekzaminime dhe 400,000 histori suksesi

gripi-sezonal

Ulet numri i të sëmurëve nga gripi në Maqedoni

fruthi

Fruthi po kërcënon edhe Maqedoninë!

ushqim2-707x383-600x360

Ushqimet që duhet me patjetër t’i shmangni në mëngjes, paralajmëron gastroenterologu

INFO

NA NDIQ