Transfermarkt: Shkëndija, me e vlevshme nga Maqedonia

ina-online
ina-online

11 Korrik, 2023

Faqja e specializuar e statistikave dhe transferimeve, “Transfermarkt” ka bërë përditësimin e fundit në Ligën e Parë Futbollistike të Maqedonisë së Veriut, duke vendosur vlera të reja për klubet dhe lojtarët.

Në përditësimin e fundit të “Transfermarkt”, skuadra e Shkëndijës konfirmohet si ekipi më i vlevshëm në Maqedoninë e Veriut, me një vlerë prej 5.3 mln euro, duke lënë pas FC Shkupi me 5.08 mln euro. Pas tyre vjen kampioni aktual Struga Trim Lum me 3.62 mln euro, para Sileksit me 3.55 mln euro. Ndërkohë në dy vendet e fundit janë Voska me 950 mijë euro dhe Vardari me vetëm 175 mijë euro.

Futbollistët më vlerën më të madhe janë Eralld Çinari nga Shkëndija dhe Sandej Adetunxhi nga FC Shkupi, të cilët janë përcaktuar me 700 mijë euro.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

xherdan shaqiri

Messi, Busquets, Shaqiri, njihuni me lojtarët më të paguar në ligën MLS

ffk

Reagim i FFK-së në lidhje me pankartat shoviniste në ndeshjen Olympiakos – Aris

xavi cavi

Xavi: Jemi përmirësuar në sulm, gabojmë në mbrojtje

rashica gol beshiktash

VIDEO/ Rashica shënon këtë gol të bukur, por s’e shpëton dot Besiktasin nga humbja

Pep Guardiola

Cityt i prishet aeroplani, lojtarët do të udhëtojnë me autobus

girona

Girona befasia e sezonit në La Liga, lider duke lënë mbrapa emra të mëdhenj

nedim-Sassuolos,

Interi pëson humbjen e parë, Bajrami shënon në fitoren e Sassuolos në “San Siro” (video)

manchester united

Manchester United, objektivi i madh për muajin janar quhet Gnabry. Super oferta gati…

montella

Zbulohet klauzola speciale, Federata Turke i ka vënë një kusht Montellës në kontratë

INFO

NA NDIQ