Transport falas edhe gjatë verës në Shkup për nxënësit e shkollave të mesme

INA
INA

9 Qershor, 2023

Nxënësit e shkollave të mesme në Shkup edhe gjatë pushimeve verore do të shfrytëzojnë transport falas me autobusët urban.

Kjo e drejtë do ti takoj nxënësve të cilët i plotësojnë kushtet për shfrytëzim të transportit publik falas këtë vit, njoftojnë nga Qyteti i Shkupit.

“E drejta për transport falas gjatë pushimeve të ardhshme është në përputhje me Programin për aktivitetet e Qytetit të Shkupit në fushën e arsimit të mesëm në vitin 2023”, thuhet në njoftim.(INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_5660

Dega e Alternativës në Tetovë zgjodhi kryetarin e ri

IMG_5658

Muhamed Lala zgjidhet kryetar i FRASH – Tetovë

IMG_20231001_191904

Klubi “Bashkimi2002” nga Kumanova shkëlqen në turneun ndërkombëtar, 8 medalje të arta

pensionist

Prej nesër fillon pagesa e pensioneve, me rritje prej 5.3%

bilall kasami

Kasami: Nuk do të votojmë për ndryshimet Kushtetuese, kërkojmë të hiqet 20%

iphone dyqan

Sa rroga nevojiten për iPhone 15 në Maqedoni dhe në rajon

market

AUV: Ushqimi që importohet në RMV – i sigurtë!

Digital era Romaing

Prej sot roamingu me BE më lirë për qytetarët e Maqedonisë së Veriut

mickoski

Mickoski: Deputetët do të largohen nga Kuvendi nëse qeveria provon ta miratojë Ligjin për amnisti me procedurë të shkurtuar dhe flamur evropian

INFO

NA NDIQ